چگونه در سولاردام کیک بپزیم؟ دما، زمان و ظرف مناسب پخت

چگونه در سولاردام کیک بپزیم - دما و زمان و ظرف مناسب پخت

بسیاری از افراد تمایل دارند بدانند آیا در سولاردام می شود کیک پخت و این طرز پخت کیک با استفاده از این دستگاه چگونه است؟ اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید؛ این مقاله تخصصی از آموزشگاه دنیز را از دست ندهید.

کیک ها از جمله خوراکی های مورد علاقه اکثر افراد است. پخت کیک با سولاردام یکی از بهترین و راحت ترین روش های درست کردن کیک است. شما می توانید انواع مختلف کیک، کلوچه و شیرینی را با سولاردام تهیه و در کنار عزیزانتان نوش جان کنید. تعداد و تنوع برنامه های پیش فرض برای پخت غذا در سولاردام به گونه ای است که نیازهای هر فرد علاقه مند به آشپزی را به راحتی برآورده می کند.

به علاوه اگر صاحب کسب و کار خانگی باشید و یا در آینده ای نزدیک قصد ورود به این حوزه را داشته باشید؛ با یادگیری روش پخت انواع کیک و کوکی و شیرینی در سولاردام به صورت حرفه ای و اصولی؛ قادر خواهید بود از این وسیله برای تسریع فرآیند کار خود در قنادی و یا کارگاه شیرینی پزی خانگی هم بهره بگیرید.

هیتر ذغالی تعبیه شده در سولاردام با ایجاد حرارت یکنواخت باعث مغز پخت شدن کامل کیک می شود و از خشک یا برشته شدن بیش از حد آن جلوگیری می کند. همچنین، از انتشار بیهوده امواج جلوگیری کرده و امواج را در مرکز دستگاه متمرکز می کند. این ویژگی ها همگی دستگاه سولاردام را به یک وسیله پرطرفدار و کارآمد برای پخت و پز، مخصوصا پخت انواع کیک، شیرینی و پیتزا تبدیل کرده است.

در ادامه این مطلب قصد داریم مهم ترین نکات مربوط به پختن کیک در سولاردام از جمله دما (درجه حرارت) و زمان و ظرف مناسب پختن کیک در سولاردام را توضیح می دهیم. اگر به تازگی دستگاه سولاردام خریده اید، اما نمی دانید چگونه با آن کیک بپزید، این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید.

روش پخت کیک در سولاردام و تبدیل آن به فر چگونه است؟

سولاردوم ترکیبی از مایکروویو و امواج گرمایشی نوری و یکی از تجهیزات کیک پزی خانگی پرکاربرد است. به این معنا که در دستگاه سولاردام علاوه بر سیستم مایکروویو، المنت های نوری و لامپ های هالوژنی نیز وجود دارد. وجود امواج نوری مدت زمان و کیفیت پخت کیک را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. به کمک سولاردوم شما می توانید درجه حرارت غذا را در مدت 5 دقیقه به 320 درجه سانتیگراد برسانید. سرعت بالای پخت نقش مهمی در حفظ طعم و ارزش غذایی کیک دارد.

یکی از اصول پختن کیک در سولاردام تنظیم درجه حرارت آن است. برای تبدیل درجه سولاردام به فر جهت پخت کیک ابتدا باید با چرخاندن دکمه کنترل و قرار دادن آن روی علامت پنکه حالت کانوکشن (Convection) را انتخاب کنید و سپس اینتر (enter) را فشار دهید. بعد دکمه کنترل را روی درجه حرارت دلخواه مثلا 170 درجه تنظیم کنید و در ادامه کلید استارت (start) را بدون دادن زمان انتخاب کنید. به این فرایند پیش گرمایش سولاردام می گویند.

روش پخت کیک در سولاردام و تبدیل آن به فر چگونه است

از کانوکشن برای پخت انواع کیک و شیرینی استفاده می شود. قبل از پخت هر نوع کیکی باید سولاردوم را مانند فر گاز گرم کنید. هنگامی که دستگاه گرم شد و به دمای مورد نظر رسید، با صدای بوق به شما آلارم می دهد.

در این مرحله از تهیه کیک با سولاردام، چنانچه قالب شما آماده است، می توانید آن را در دستگاه قرار دهید و کلید stop را فشار دهید و مجددا دکمه کانوکشن را انتخاب کنید. بعد از آن کلید چرخان دما را بر روی 180 درجه قرار دهید.

اکنون کلید چرخان را فشار داده و مدت زمان پخت را تنظیم کنید (مدت زمان پخت برای کیک معمولا 30 دقیقه است). در پایان دکمه start را فشار دهید. چنانچه قالب کیک شما سیلیکونی است، گزینه Speed Auto cook از منوی کیک، می تواند در مدت زمان 14 دقیقه کیک شما را آماده کند.

آیا می توان از قالب های فلزی برای پخت کیک در سولاردام استفاده کرد؟

قالب یا ظرف مناسب پخت کیک در سولاردام از دیگر نکاتی است که باید به هنگام تهیه کیک و دیگر غذاها به وسیله این دستگاه مد نظر قرار دهید. انواع قالب کیک فلزی را فقط باید در حالت کانوکشن سولاردام استفاده کرد.

استفاده از ظروف فلزی در حالت های دیگر موجب جرقه زدن و آسیب به دستگاه می شود. همچنین، با توجه به اشعه هایی که در سولاردام وجود دارد بهتر است قالبی را انتخاب کنید که بتواند اشعه ها را از خود عبور دهد تا کیک شما به خوبی مغز پخت شود و مهمتر از همه ارزش غذایی آن حفظ شود.

امروزه بسیاری از کارخانه ها و واحدهای تولیدی، ظرف مناسب پخت کیک در سولاردام و مایکروویو در طرح و شکل های مختلف طراحی و تولید کرده و با قیمت و کیفیت قابل قبول به بازار عرضه می نمایند. در بین آنها قالب های سیلیکونی و پیرکس اصل بهترین ظرف برای پختن کیک در سولاردام هستند.

ظرف مناسب پخت کیک در سولاردام چیست

آیا برای پخت کیک در سولاردام به پیش گرمایش نیاز داریم؟

برای تهیه کیک با سولاردام و پخت انواع شیرینی و پیتزا در این دستگاه و به طور کلی استفاده از کانوکشن، حتما باید از پیش گرمایش استفاده شود. برای پیش گرمایش مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. حالت کانوکشن را انتخاب کنید
  2. دکمه enter را فشار دهید و دمای مورد نظر خود را وارد کنید
  3. دکمه start را فشار دهید. در این مرحله علامت Pre-heat بر روی مانیتور دستگاه نمایش داده می شود که به معنی فعال شدن حالت پیش نمایش می باشد.
  4. بعد از اینکه سولاردام به دمای مورد نظر رسید، صدای بوق پخش می شود. در این مرحله دکمه stop را فشار دهید.
  5. چنانچه قصد دارید کیک شما در همان دمای اولیه پخته شود، زمان پخت را به دستگاه اعلام می کنید. در غیر اینصورت، دکمه start را انتخاب کنید. سپس سولاردام را بر روی حالت کانوکشن قرار دهید. دمای جدید را بوسیله دکمه چرخان کنترل وارد کنید. در پایان دکمه enter را فشار دهید.

دما یا درجه حرارت پخت کیک در سولاردام چقدر باید باشد؟

طریقه پخت کیک در سولاردام و کیفیت نهایی غذای تهیه شده به کمک این وسیله تا حد زیادی به دما وابسته است. بهتر است دما یا درجه حرارت پخت کیک در سولاردام را روی 160 تا 165 درجه قرار دهید تا نهایتا کیفیت و طعم کیک در حد انتظار شما باشد. توجه داشته باشید برای پخت مطلوب کیک در سولاردام باید از حالت کانوکشن استفاده کنید.

دما یا درجه حرارت پخت کیک در سولاردام چقدر باید باشد

آیا برای پخت کیک در سولاردام به سه پایه نیاز است؟

برای پخت کیک در سولاردام حتما باید از سه پایه استفاده شود. استفاده از سه پایه مانع از داغ شدن بیش از حد المنت های کف سولاردام خواهد شد. همچنین باعث گردش جریان هوا در زیر ظرف مورد نظر و در نهایت پخت باکیفیت تر کیک می شود.

مدت زمان پخت کیک و شیرینی در سولاردام چقدر است؟

از دیگر عوامل اثر گذار در نحوه پخت کیک در سولاردام مدت زمانی است که باید مواد اولیه تهیه کیک در این دستگاه قرار بگیرد. توصیه می شود مدت زمان پخت کیک در سولاردام در حالت کانوکشن را روی نیم ساعت (30 دقیقه) تنظیم کنید. برای اطمینان از مغز پخت شدن کیک می توانید بعد از اتمام فرایند پخت با استفاده از یک خلال دندان کیک را تست کنید.

به این ترتیب که خلال دندان را در چند قسمت از کیک فرو کنید. اگر خمیر کیک به خلال دندان چسبید، به این معنی است که کیک شما هنوز نیاز به پخت دارد. 10 دقیقه دیگر به پخت کیک در سولاردام زمان بدهید. در غیر اینصورت، کیک را بعد از گذشت 2 دقیقه از دستگاه خارج کنید.

مدت زمان پخت کیک و شیرینی در سولاردام چقدر است

سخن پایانی

در این مطلب تلاش کردیم اکثر سوالاتی که غالبا به هنگام پخت کیک با سولاردام برای افراد مطرح می شود را به طور کامل توضیح دهیم. امیدواریم نکاتی که در این محتوا توضیح داده شد برای شما مفید واقع شده باشد. چنانچه در مورد نحوه استفاده از سولاردام سوالی داشتید؛ می توانید در قسمت نظرات مطرح کنید. کارشناسان ما در دنیز در کوتاه ترین زمان ممکن شما را راهنمایی خواهند کرد.

4.7/5 - (32 امتیاز)

1 دیدگاه

  • Avatar for پشتیبان ناشناس گفت:

    سلام چرا کیک من در سولاردوم ال جی یکطرف میسوزد یک طرف بعد ۳۰ دقیقه هنوز چسبنده است و به خلال دندون میچسبد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *