معرفی بسته بندی های جذاب شیرینی و کیک خانگی برای فروش بیشتر

معرفی بسته بندی های جذاب شیرینی و کیک خانگی برای فروش بیشتر

بسته بندی شیرینی و کیک خانگی خانگی تاثیر زیادی در تبلیغات و فروش محصول دارد. بسته بندی در واقع، یک شناسه جهت معرفی محصول است. کیک و شیرینی ای که شما تهیه می کنید، قبل از اینکه چشیده شوند و رضایت مشتری را به خود جلب کنند، ابتدا توسط جعبه و نوع بسته بندی شان به مشتری ارائه می شوند. هر چه بسته بندی شیک و جذاب تر باشد، احتمال فروش محصول شما بیشتر می شود.

از سوی دیگر، بسته بندی مواد غذایی مخصوصا کیک، کلوچه و شیرینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا کوچکترین ضربه ممکن است باعث به هم خوردن کیک یا از هم پاشیدن کوکی های شما و در نتیجه شکست شما در فروش و جذب مشتری شود.

به دلیل اهمیت این موضوع، در این محتوا از آموزشگاه دنیز به شما توضیح می دهیم که چگونه شیرینی و کیک های خانگی خود را بسته بندی کنید تا هم استانداردهای بسته بندی را رعایت کرده باشید و هم با روش های خلاقانه از سایر رقبا متمایز شوید و روز به روز سفارش های بیشتری دریافت کنید.

از مهم ترین مواردی که سعی می کنیم در این مقاله به آن ها به طور کامل بپردازیم عبارت اند از :

 • اصول بسته بندی شیرینی های خانگی برای فروش بیشتر و افرایش ماندگاری
 • نحوه بسته بندی کیک های خانگی برای فروش بالاتر و جذب مشتری
 • ایده های بسته بندی کیک و شیرینی خانگی شیک و جذاب برای فروش عالی

چرا باید شیرینی و کیک خانگی خود را با بسته بندی بفروشیم؟

به طور کلی، بسته بندی کالا با دو هدف مهم انجام می شود:

 1. حفاظت از کالا
 2. معرفی کالا و تشویق مخاطب به خرید

کسب و کارهای خانگی نمی توانند با شرکت ها و برندهای بزرگ رقابت كنند. بنابراین، باید به سراغ تکنیک هایی بروند که آنها را از فروشگاه های بزرگ متمایز کند. زمانی که کیک یا شیرینی خانگی خود را با دقت و زیبایی بسته بندی می کنید، به مشتری نشان می دهید که چقدر سفارش او برای شما اهمیت داشته است. از طرفی، مشتری نیز متوجه زحمات شما خواهد شد.

علاوه بر این، زمانی که محصول خانگی خود را در یک جعبه شکیل یا بسته بندی زیبا و خلاقانه به فروش می رسانید، برند شما در ذهن مشتری ماندگارتر می شود. به این ترتیب، محصول خود را از سایر رقبا متمایز می کنید و فروش بیشتری خواهید داشت.

چرا باید شیرینی و کیک خانگی خود را با بسته بندی بفروشیم

فاکتورهای تاثیرگذار در طراحی بسته بندی شیرینی و کیک خانگی

قبل از اینکه جعبه کیک یا شیرینی خانگی خود را طراحی کنید، باید چند نکته مهم را در نظر داشته باشید. آگاهی از این نکات به شما کمک می کند تا تجربه ی تاثیرگذاری در ذهن مشتریان خود ایجاد کنید.

 1. مشتریان شما چه کسانی هستند و چه چیزهایی برایشان جذاب است؟
 2. طول عمر جعبه در شرایط مختلف چقدر است؟ آیا جعبه قابل بازیافت می باشد؟
 3. جنس بسته یا جعبه از چه موادی باشد؟ از چه چاپی استفاده شود تا طرح مورد نظر شما را آنطور که می خواهید نشان دهد؟
 4. در زمان حمل و نقل محصول، چه فشارها و ضرباتی ممکن است به جعبه وارد آید بدون اینکه محصول شما آسیبی ببیند؟

با پاسخ دادن به این سوالات، ایده کلی جعبه کیک یا بسته بندی شما در ذهنتان شکل می گیرد. اکنون نوبت آن است که به جزئیات بسته بندی بپردازید. مهم ترین عواملی که در طراحی خلاقانه بسته بندی کیک و شیرین که باید به آن توجه داشته باشید، عبارتند از:

 • رنگ

کیک و شیرینی جزء محصولاتی هستند که افراد معمولا در جشن و شادی سفارش می دهند. بنابراین، رنگ جعبه یا بسته بندی کیک یا شیرینی خانگی شما باید با حس و حال مشتری هماهنگ باشد. همیشه از رنگ های شاد و جذاب استفاده کنید. البته به هارمونی رنگ ها نیز توجه داشته باشید.  شما می توانید رنگ جعبه یا بسته شیرینی خانگی خود را با توجه به مناسبت ها تغییر دهید. به عنوان مثال، برای ولنتاین، سفارشات خود را در بسته بندی هایی به رنگ قرمز عرضه کنید.

رنگ از فاکتورهای تاثیرگذار در طراحی بسته بندی شیرینی و کیک خانگی

 • سادگی

تجربه نشان داده است که اکثر افراد جعبه های ساده و تاثیرگذار را به بسته بندی های شلوغ ترجیح می دهند. کیک و شیرینی خانگی خود را به گونه ای بسته بندی کنید که باز و بسته کردن آن برای تمامی افراد آسان باشد. از بسته بندی های پیچیده و شلوغ خودداری کنید. جعبه کیک شما باید هم از نظر زیبایی و هم ساختاری اصول سادگی را به خوبی حفظ کرده باشد.

 • لوگو

داشتن یک تجربه به یاد ماندنی جعبه گشایی برای مشتریان جدید و همیشگی خود مستقیم ترین راه بازاریابی و تبلیغ است. نام تجاری خود را روی جعبه کیک قرار دهید. این کار هزینه ای ندارد اما باعث می شود مشتری به هنگام باز کردن جعبه نیز برند شما را ببیند و بهتر در ذهن او بمانید.

لوگو و اهمیت آن در طراحی بسته بندی شیرینی و کیک خانگی

 • کیفیت مواد

کیک و شیرینی و به طور کلی محصولات غذایی، ارتباط مستقیمی با سلامت افراد دارند. بنابراین جعبه های کیک و شیرینی خانگی باید از مواد درجه یک و بهداشتی ساخته شده باشند.

 • قدرت و میزان محافظت

یکی دیگر از فاکتورهای مهم به هنگام طراحی خلاقانه محصولات خانگی، توجه به میزان محافظت بسته بندی است. کیک و شیرین در برابر ضربه و فشار بسیار آسیب پذیر هستند. به همین دلیل، برای حمل و نقل آنها باید از جعبه های نسبتا ضخیم و محکم استفاده کنید تا به راحتی خَم نشوند.

 • برچسب روی بسته

برچسب یا لیبل بسته بندی یک روش عالی برای افزودن برندینگ است. شما می توانید استیکرهای سفارشی چاپ شده را به شکل مهر و موم روی جعبه بچسبانید یا از آنها به عنوان برچسب اطلاعاتی روی سطح جعبه استفاده کنید. با انجام این کار هم جذابیت ویژه ای به بست بندی خود می دهید و هم به مشتریان در مورد برند، محصول یا … آموزش می دهید.

 • حمل و نقل

طراحی بسته بندی کیک یا شیرینی خانگی باید به گونه ای باشد که حمل آن آسان باشد. این ویژگی مخصوصا در مورد کیک های خامه ای که آسیب پذیری بیشتری دارند، اهمیت ویژه ای دارد. بر روی جعبه کیک خانگی خود یک دسته قرار دهید و آن را به راحتی حمل کنید.

بهترین ایده ها برای انواع بسته بندی شیرینی و کیک خانگی

همانطور که همه شما می دانید، کیک از بسیاری جهات با شیرینی و کوکی فرق دارد. بنابراین، بسته بندی آن نیز متفاوت از شیرینی خانگی می باشد. از این رو، ما در این بخش بسته بندی کیک و شیرینی خانگی را از یکدیگر جدا کرده ایم و هر یک را به طور جداگانه توضیح می دهیم.

بهترین ایده ها برای انواع بسته بندی شیرینی و کیک خانگی

بسته بندی شیرینی خانگی

بیسکوییت و شیرینی های خانگی معمولا به یکی از روش های زیر بسته بندی می شود:

 •  جعبه کاغذی شیرینی

جعبه های کاغذی یکی از مقرون به صرفه ترین و ساده ترین روش های بسته بندی شیرینی و کوکی می باشد. شما می توانید با انواع کاغذ و کمی جستجو در اینترنت اشکال مختلف جعبه های کاغذی را درست کنید یا با کمی خلاقیت یک جعبه شیرینی معمولی را زیبا کنید.  همچنین می توانید از کاغذ پوستی سفید در جعبه استفاده کنید که مشتری پسندتر و شکیل تر است. بر روی درب جعبه نیز اتیکت برندتان را بزنید و با نخ گونی یا یک روبان زیبا آن را بسته بندی کنید.

نکته مهمی که در استفاده از جعبه های کاغذی باید رعایت کنید این است که جعبه شما باید کاملا کیپ شود و هیچ گونه هوا یا رطوبت به درون آن نفوذ نکند تا محصول شمل تُرد و تازه بماند.

 •  جعبه فلزی

جعبه های فلزی یک گزینه عالی برای بسته بندی انواع شیرینی خانگی می باشند. این جعبه ها علاوه بر ظاهر زیبایی که دارند، به خوبی کیپ می شوند و کاملا محکم هستند. به همین دلیل است که اکثر برندهای برتر بیسکویت و شیرینی در سراسر جهان، از جعبه های فلزی استفاده می کنند. اما جعبه های فلزی قیمت بالایی دارند و استفاده از آن برای بسیاری از قناد های خانگی  مقرون به صرفه نیست.

 •  کیسه متقال

کیسه متقال یک روش خوب و خلاقانه برای بسته بندی بیسکوییت های خانگی است. کیسه های کوچک متقال بدوزید، بیسکوییت بسته بندی شده خود را درون کیسه قرار دهید و در آخر سر کیسه را با یک روبان به زیبایی ببندید.

کیسه متقال از بهترین ایده ها برای انواع بسته بندی شیرینی و کیک خانگی

 •  پاکت کرافت

پاکت کرافت امروز یکی از محبوب ترین روش های بسته بندی محصولات خانگی به شمار می رود. پاکت های کرافت زیپ دار به راحتی باز و بسته می شوند و به خوبی از  شیرینی های شما محافظت می کند. این پاکت ها در رنگ های متنوع موجود می باشند. شما می توانید یک پاکت کرافت ساده خریداری کنید و طبق سلیقه خودتان آن را تزئین کنید.

بسته بندی کیک خانگی

کیک مخصوصا کیک های خامه ای در مقایسه با شیرینی آسیب پذیری بیشتری دارد. بنابراین، در انتخاب نوع بسته بندی باید دقت بیشتری بر روی استحکام و ضخامت جعبه داشته باشید. کیک های خانگی معمولا به شیوه های زیر بسته بندی می شوند.

 •  جعبه کاغذی کیک

جعبه کیک ساده متداول ترین نوع بسته بندی کیک برای فروش است که در قنادی و شیرینی فروشی های نیز استفاده می شود. باکس های کیک در دو نوع یک تکه و دو تکه طراحی و عرضه می شوند. در مدل 1تکه، درِ جعبه با یک حرکت انگشت باز یا بسته می شود. در حالی که در مدل 2 تکه، در جعبه کاملا از جعبه جدا است.

 •  جعبه پنجره دار

جعبه پنجره دار ترکیبی از مقوا و طلق است که قسمت طلقی آن می تواند بر روی جعبه یا اطراف آن باشد. این نوع بسته بندی مناسب کیک هایی است که طرح خاصی دارند یا پیام مخصوصی روی آنها نوشته شده است.

سخن پایانی

بسته بندی نقش بسیار زیادی در فروش محصولات خانگی شما دارد. در واقع، بسته بندی از تجهیزات کیک پزی مهم است که نه تنها از محصول شما محافظت می کند، بلکه برند شما را از سایر رقبا متمایز تر می سازد. در این مقاله سعی کردیم مهم ترین نکاتی که باید به هنگام انتخاب انواع بسته بندی شیرینی و کیک خانگی برای فروش در نظر بگیرید را به شما آموزش دهیم.  با رعایت این موارد و کمی خلاقیت می توانید تاثیر ماندگارتری در ذهن مشتریان خود بگذارید.

سوالات متداول در بسته بندی کیک و شیرینی خانگی

 1. در بسته بندی کیک و شیرینی خانگی چه مواردی را باید رعایت کرد؟

جعبه ای که برای بسته بندی کیک و شیرینی خانگی در نظر می گیرید باید از مواد با کیفیتی ساخته شده باشد. در برابر فشار و ضربه محکم باشد و به راحتی خم نشود. باز و بسته کردن آن آسان باشد. ساده اما زیبا باشد. از رنگ های شاد برای بسته بندی استفاده شود. هوا و رطوبت به آن نفوذ نکند.

 1. انواع بسته بندی شیرینی خانگی برای فروش کدامند؟

جعبه کاغذی، کیسه متقال، پاکت کرافت و جعبه فلزی متداول ترین نوع بسته بندی انواع کوکی و شیرینی خانگی هستند.

 1. انواع بسته بندی کیک خانگی برای فروش کدامند؟

جعبه های کیک مقوایی، طلقی یا جعبه های پلاستیکی بهترین گزینه برای بسته بندی انواع کیک خانگی برای فروش هستند.

 1. هدف از بسته بندی شیرینی و کیک خانگی برای فروش چیست؟

محافظت از محصول و معرفی آن به مخاطب و تشویق او به خرید دو هدف اصلی بسته بندی انواع شیرینی و کیک خانگی هستند.

5/5 - (5 امتیاز)

2 دیدگاه ها

 • Avatar for پشتیبان شهره گفت:

  سلام
  ممنونم از توضیحات شما
  نسبت به سایتهای دیگه توضیحات کامل تر بود

  • Avatar for پشتیبان پشتیبان گفت:

   ممنون. شما میتونید برای یادگیری کامل نحوه تهیه و بسته بندی و فروش کیک و شیرینی خانگی تو دوره های آموزش کیک پزی و شیرینی پزی آموزشگاه دنیز شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *