چگونه کیک خانگی بفروشیم (روش های جذب مشتری و درآمدزایی در فروش کیک خانگی)

چگونه کیک خانگی بفروشیم - روش های جذب مشتری و درآمدزایی در فروش کیک خانگی

روش های جذب مشتری در کسب و کار فروش کیک خانگی یکی از ایده هایی است که بسیاری از خانم های خانه دار برای راه اندازی کسب و کار شخصی در منزل به آن می اندیشند. بنابراین می خواهیم در این مقاله به طور مفصل به این موضوع بپردازیم که چگونه می توان با تهیه کیک در منزل و جذب مشتریان متعدد به درآمد بالا و استقلال مالی دست یافت.

پختن کیک های خانگی خوش طعم و با کیفیت اصلی ترین رمز جذب مشتری و افزایش درآمد است. یک محصول واقعا خوب می تواند شما را از رقبا متمایز کند و بیشتر از هر عامل دیگر روی نظر مشتری تاثیر بگذارد.

با این حال، روش های دیگری نیز برای جذب بیشتر مشتری وجود دارد. حتی اگر بهترین کیک خانگی را داشته باشید اما مردم شهر تان از کسب و کار شما خبر نداشته باشند، فروش و جذب مشتری سخت می شود. راه اندازی کسب و کار یک ماموریت چند وجهی است که مستلزم ارائه محصولات عالی، مهارت های قوی در ارائه خدمات به مشتریان و داشتن یک برنامه بازاریابی موفق است.

استفاده از رسانه های اجتماعی، پخش کارت های ویزیت، دریافت نظرات مشتریان و طراحی یک منوی جذاب همه و همه جزء تکنیک های فوق العاده جذب مشتری و افزایش درآمد می باشند.

برای جذب و حفظ مشتری باید مطمئن شوید که مردم کسب و کار شما را می بینند. پختن کیک های خانگی خاص و استفاده از روش های بازاریابی مقرون به صرفه مانند رسانه های اجتماعی، تبلیغات دهان به دهان و رویدادهای اجتماعی ترفندهایی هستند که به شما کمک می کنند تا در کسب و کار کوچک خود موفق شوید. اگر می خواهید با فروش کیک های خانگی به درآمد بالایی برسید، خواندن این مقاله از آموزشگاه دنیز را به شما توصیه می کنیم.

در این مقاله سعی کرده ایم تا به پرسش ها و ابهامات شما کاربران گرامی در خصوص نحوه فروش کیک و شیرینی خانگی پاسخ دهیم و در مورد موضوعاتی که در ادامه آمده اند؛ به درستی و با تفصیل و شرح کافی توضیح دهیم.

 • چگونه کیک خانگی را بفروشیم و سود خوبی به دست آوریم
 • ثبت نام در سایت های معتبر برای فروش کیک و شیرینی خانگی
 • نحوه فروش کیک خانگی به کافی شاپ و رستوران ها
 • چگونگی تبلیغ کیک خانگی برای جذب مشتریان بیشتر
 • روش های پیدا کردن مشتری و فروش کیک و شیرینی خانگی در تهران

بهترین روش های جذب مشتری و درآمدزایی در فروش کیک خانگی

ارائه خدمات قابل قبول به مشتری یکی از مهم ترین جنبه های موفق شدن در کسب و کار و شغل شیرینی پزی و کیک پزی خانگی است زیرا بازگشت مشتری باعث حفظ و رشد کسب و کار شما می شود.

هنگامی که مشتریان احساس کنند برای آنها ارزش قائل هستید و خدمات خوبی دریافت می کنند، نه تنها دوباره از شما خرید می کنند، بلکه شما را به دوستان و اطرافیان خود معرفی می کنند. به یاد داشته باشید که تبلیغات دهان به دهان بهترین نوع تبلیغی است که با پول نمی توان آن را خرید.

بهترین روش های جذب مشتری و درآمدزایی در فروش کیک خانگی

با اجرا کردن روش های زیر به راحتی می توانید از مشتری برای تبلیغ کیک های خانگی خود استفاده کنید.

 •  با هر سفارش کارت ویزیت خود را هم بدهید
 • در کنار هر سفارش یک یادداشت تشکر شخصی قرار دهید.
 • بروشور خود را ضمیمه سفارش مشتری کنید.
 • از هشتگ های منحصر به فردی برای مشتریان خود ایجاد کنید تا شما را در پست های رسانه های اجتماعی تگ کنند.

اینها همه روش های مقرون به صرفه و در دسترس برای جذب مشتری و فروش بیشتر کیک های خانگی شما هستند. اما تکنیک های دیگری نیز وجود دارند که می توانید مشتریان را به سمت کیک های خانگی خود بکشانید!

با ارائه خدمات ثابت و خاص مشتریان را حفظ کنید

ارائه خدمات خوب و منحصر به فرد و استفاده از تجهیزات کیک پزی با کیفیت در حین تهیه محصولات هم نوعی تبلیغ برای شما است و هم باعث می شود مشتریان تان به شما وفادار بمانند. هنگامی که یک کیک خانگی با کیفیت را در کنار خدمات ثابت و به موقع و برخورد گرم و صمیمانه ارائه می دهید، مشتریان دوباره به شما سفارش می دهند. حتی بسیاری از مشتریان حاضرند پول بیشتری بپردازند تا از خدمات عالی شما بهره مند شوند.

بنابراین، سعی کنید با روش های خلاقانه مشتریان خود را راضی و خوشحال کنید تا آنها نیز کسب و کار شما را تبلیغ کنند. این مسئله یکی از جنبه های مهم برقراری ارتباط با جامعه محلی است که در آن کسب و کار می کنید.

بیشتر بخوانید : انواع قالب کیک : معرفی مدل های مختلف قالب کیک و شیرینی و مزایا و معایب و کاربردهای هر کدام

کیک های خانگی خاص بفروشید

یکی از روش های جذب مشتری و درآمدزایی در فروش کیک خانگی این است که کیک های خانگی خاص و مختص خودتان را بپزید و بفروشید. تصور کنید یکی از دوستان شما در یک مهمانی با فردی صحبت می کند که برای تولد 8 سالگی دخترش دنبال کیک تولد است. دوست شما می تواند به یکی از دو روش زیر شما را معرفی کند:

روش 1: یکی از دوستان من کیک خانگی می پزد. می توانید سری به پیچ کاری او بزنید و مدل های مختلف کیک خانگی اش را ببینید.

روش دوم: یکی از دوستان من کیک های تولد زیبایی با طرح های کودکانه درست می کند. می توانید سری به پیج کاری او بزنید و جدیدترین مدل های کیک تولد کودکش را ببینید.

هر یک از این روش ها به نوعی شما را معرفی می کنند اما اینکه شما به عنوان یک متخصص کیک های تولد کودکان شناخته شوید، جذابیت دیگری دارد و به شما اعتبار ویژه ای می بخشد.

برای جذب مشتری و درآمدزایی کیک های خانگی خاص بفروشید

بنابراین، در ابتدای کار بهتر است منوی خود را تنها به چند محصول که در آنها مهارت خوبی دارید، محدود کنید. وقتی جا افتادید، به تدریج محصولات دیگر را به منوی خود اضافه کنید.

یکی از انواع کیک های خاص که این روزها به سرعت در حال محبوب شدن است؛ کیک های فوندانت هستند که می توان آن ها در شکل ها و طرح های متفاوت دیزاین (طراحی) کرد و در مناسب های مختلف از تولد گرفته تا جشن های مهم تر سرو کرد. خوشبختانه ما دوره آموزش کیک فوندانت را برای علاقه مندان به صورت کاملا تخصصی برگزار می کنیم. اطلاعات بیشتر در مورد این دوره را با کلیک کردن روی لینک یا تماس با آموزشگاه به دست آورید.

از شبکه های اجتماعی به جا و هدفمند استفاده کنید

یکی دیگر از روش های جذب مشتری و درآمدزایی در فروش کیک خانگی ، بهره گیری صحیح از همه شبکه های اجتماعی است که در امکان استفاده از آن ها در کشور شما وجود دارد. رسانه های اجتماعی یکی از روش های بازاریابی ارزان اما موثر است. شما از طریق صفحات مجازی می توانید خود را به سایرین معرفی کنید، محصولات خود را به نمایش بگذارید و با مخاطبین خود تعامل داشته باشید.

داشتن یک حضور مداوم، حرفه ای و جذاب در رسانه های اجتماعی یک تکنیک فوق العاده در عصر مدرن تبلیغ و بازاریابی است. این شیوه نه تنها قابل دسترس است، بلکه مقرون به صرفه نیز می باشد.  به پروفایل شبکه های اجتماعی تان توجه ویژه ای داشته باشید. خودتان را به طور کاملا واضح معرفی کنید. بگویید چه کار می کنید، هدفتان چیست و چه افرادی می توانند از محصولات شما استفاده کنند.

توصیه می کنیم ابتدا کار خود را با یکی از پلتفرم های فضای مجازی شروع کنید و روی آن به خوبی کار کنید. سپس، به سراغ پلتفرم بعدی بروید.

برای جذب مشتری در فضای مجازی روش های زیر را انجام دهید:

 1. از تصاویر جذاب، کیفیت بالا و بدون فیلتر استفاده کنید
 2. از هشتگ های مرتبط با محصول و خدمات خود استفاده کنید.
 3. به نظرات مشتریان و مخاطبان خود اهمیت دهید
 4. کسب و کار خود را در پیج های پربازدید تبلیغ کنید
 5. از اینفلوئنسرها برای تبلیغ و معرفی کیک های خانگی تان استفاده کنید
 6. قسمتی از محتواهای خود را به آموزش اختصاص دهید.
 7. روزهای تعطیل فعالیت بیشتری در فضای مجازی داشته باشید.

روی بازاریابی ایمیلی و پیامکی سرمایه گذاری کنید

ایمیل مارکتینگ یکی دیگر از موثر ترین روش های جذب مشتری و درآمدزایی در فروش کیک خانگی است. در این روش شما فهرستی از ایمیل و شماره های تماس مشتریان ثابت خود تهیه می کنید و به طور منظم (هفتگی یا ماهانه) برای آنها خبرنامه می فرستید. خبرنامه می تواند شامل معرفی محصولات جدید، فروش ویژه، تخفیفات یا … باشد. بازاریابی ایمیلی و پیامکی در واقع یک راه فوق العاده برقراری ارتباط با مشتریان است و به آنها یادآوری کنید که کیک های خانگی شما را دوست دارند.

جذب مشتری و درآمدزایی در فروش کیک خانگی با بازاریابی ایمیلی و پیامکی

در رویدادهای اجتماعی شرکت کنید

هر ساله رویدادها و نمایشگاه های مختلف بسیاری برای حمایت از مشاغل خانگی برگزار می شود. شما می توانید در این مناسبت ها شرکت کنید و با عرضه محصولات خود، کسب و کارتان را معرفی و از این راه مشتریان بیشتری جذب کنید. ارتباط نزدیک با مشتری به برند شما هویت می دهد و ارتباط شما را با مخاطبان هدف محلی تقویت می کند.

از مشتریان تان نظرسنجی کنید و آنها را به اشتراک بگذارید

گاهی اوقات لازم است کسب و کار خود را آنالیز کنید تا بفهمید چه کارهایی برای بهتر شدن فروش تان مفید است و چه اقداماتی برای کسب و کار شما جواب نمی دهد. از مشتریان خود سوال کنید که چرا کیک های خانگی شما را دوست دارند یا چرا همیشه یک محصول خاص را سفارش می دهند. به این ترتیب، می توانید با سلیقه مشتریان تان بیشتر آشنا می شوید.

همچنین، رضایت و نظرات مشتریان را با مخاطبین خود را به اشتراک بگذارید. این کار باعث می شود افراد به شما و کیفیت محصولات تان بیشتر اعتماد کنند و احتمال زیاد افراد جدیدی به لیست مشتریان شما اضافه شود.

بسته بندی شیک و جذاب داشته باشید

ارائه محصول به روش متفاوت و جذاب یکی از مهم ترینروش های جذب مشتری و درآمدزایی در فروش کیک خانگی است. هنگامی که شما یک کیک خانگی با کیفیت را در بسته بندی درست، اصولی و خلاقانه عرضه می کنید، تاثیر به سزایی در جلب توجه مشتری و تغییر دیدگاه او در رابطه با برند شما خواهد داشت.

استفاده از بسته بندی شیک و جذاب برای جذب مشتری و درآمدزایی در فروش کیک خانگی

مشتریان عمده پیدا کنید

برای افزایش فروش کیک و شیرینی خانگی می توانید به سراغ کافی شاپ ها، تالارهای عروسی، فروشگاه های لوازم جشن و تولد و حتی باشگاه های ورزشی بروید و محصولات خود را به آنها معرفی کنید. هنگامی که کیک های خانگی شما با برند خودتان در چنین محیط هایی به فروش می رسند، هم درآمد شما بالا می رود و هم تبلیغ کار شما می شود.

پرسونای مشتری خود را بشناسید

اگر می خواهید فروش موفقی داشته باشید، پرسونا یا شخصیت مخاطب و مشتری خود را بشناسید. مشتریان خود را بر اساس نوع نیازشان برای خرید و … دسته بندی کنید. ویژگی های هر دسته را به طور جزئی تر بنویسید و وقت و سرمایه خود را به گونه ای استفاده کنید که بیشترین بازده را برای شما داشته باشد و مشتریان بیشتری را جذب کنید.

شناخت پرسونای مشتری برای افزایش درآمد فروش کیک خانگی

کسب و کار خود را در گوگل مپ ثبت کنید

اگر می خواهید مغازه کیک فروشی و یا کارگاه شیرینی پزی خانگی شما در جست و جوهای محلی نمایش داده شود؛ توصیه می کنیم محل دقیق فروش خود را در نقشه گوگل (یا گوگل مپ) ثبت کنید؛ زمانی که یکی از همشهریان شما به دنبال خرید کیک خانگی در گوگل باشد، کسب و کار شما به او معرفی می شود. با ثبت کردن آدرس خود در گوگل و ثبت نظر و آپلود عکس، هنگام جستجو هایی با ماهیت محلی، کیک و شیرینی های خانگی شما در صدر نتایج نمایش داده می شود.

از تکنیک پیش فروش و فروش مکمل استفاده کنید

اجازه بدید این دو تکنیک را با یک مثال برای شما توضیح دهیم. اگر بتوانید مشتری را قانع کنید که به جای خرید یک کیک تولد چند طبقه، یک کیک تولد کوچک و کاپ کیک (به تعداد مهمان هایش) بخرد، شما از تکنیک پیش فروش استفاده کرده اید و اگر مشتری را قانع کنید که در کنار کیک شب یلدا، از کوکی های زیبای طرح شب یلدا نیز بخرد، شما از تکنیک فروش مکمل استفاده کرده اید.

سخن پایانی

در این محتوا سعی کردیم تمام روش ها و ترفندهای جذب مشتری و بالا بردن درآمد برای کیک و شیرینی خانگی را به شما معرفی کنیم. اگر به پخت انواع کیک، شیرینی و کوکی علاقه دارید می توانید در دوره های آموزش کیک پزی آموزشگاه دنیز شرکت کنید.

در این آموزشگاه با پخت انواع کیک های کافی شاپی، کیک سابله، کیک فرانسوی، انواع شیرینی های تر و خشک و … به صورت کاملا عملی آشنا می شوید. همچنین، نحوه فروش و قیمت گذاری انواع کیک و شیرینی خانگی به شما آموزش داده می شود.

شرکت در دوره های آموزش پخت کیک دنیز بهترین و کوتاه ترین راه برای ورود به بازار کار پردرآمد فروش کیک و شیرینی خانگی است. حتی اگر روزی کسب و کار فروش کیک خانگی شما به مرحله ای از رشد و شکوفایی برسد که در فکر راه اندازی مغازه کیک و شیرینی فروشی شخصی بیفتید؛ باز هم می توانید از راهنمایی های اساتید آموزشگاه دنیز برای رونق هر چه بیشتر کسب و کار خود بهره بگیرید.

سوالات متداول درباره روش های فروش کیک خانگی

 1. چگونه می توان فروش کیک خانگی را افزایش داد؟

از رسانه های اجتماعی کمک بگیرید. دایره فروش خود را گسترش دهید. کسب و کار خود را در گوگل ثبت کنید. به جای تولید محصول زیاد، چند محصول خاص تولید کنید. بسته بندی شیک و جذاب داشته باشید. از نظرات مشتریان استفاده کنید. در ارائه خدمات خلاقیت به خرج دهید. از ایمیل مارکتینگ استفاده کنید.

 1. بهترین راه برای موفق شدن در فروش کیک خانگی چیست؟

شرکت در دوره های تخصصی آموزش پخت کیک آموزشگاه دنیز یکی از بهترین روش های ورود به بازار فروش کیک های خانگی و کسب درآمد از این راه است.

 1. با چه روش هایی فروش آنلاین کیک خانگی را بالا ببریم؟

از تصاویر باکیفیت و بدون فیلتر استفاده کنید. به نظرات مشتریان اهمیت دهید. از هشتگ های مخصوص و مرتبط با کسب و کارتان استفاده کنید. در پیج های پربازدید تبلیغ کنید. از اینفلوئنسرها بخواهید محصولات شما را تبلیغ کنند.

 1. چطور با شرکت در رویدادهای اجتماعی فروش کیک های خانگی خود را افزایش دهیم؟

در جشنواره ها و رویدادهای اجتماعی محصولات خود را با برند خودتان عرضه کنید تا افراد بیشتری با کسب و کار شما آشنا شوند.

 1. چطور با استفاده از مشتری، کیک های خانگی خود را تبلیغ کنیم؟

به همراه سفارش پیام تشکر، منوی محصول و کارت ویزیت خود را بفرستید. کیک و شیرینی های خاص و منحصر به فرد تولید کنید.

4.8/5 - (6 امتیاز)

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *