آموزش کیک کافی شاپی

در دوره آموزش کیک کافی شاپی گلچینی از کیک های متداول در کافی شاپ ها آموزش داده می شود. دوره کیک کافه ای کاملا عملی می باشد و کارآموز به صورت عملی در حین کلاس کار می کند و پس از اتمام دوره نیز توسط آموزشگاه پشتیبانی می شود.

آموزشگاه دنیز با بهره گیری از اساتید و قنادهای مجرب رسپی های دقیق و کارگاهی را در اختیار هنرجویان گرامی قرار می دهد و همچنین با پشتیبانی پس از دوره به هنرجویان کمک می کند که بتوانند بدون هیچ دغدغه و با اعتماد به نفس بالا کسب و کار خود را راه اندازی کنند و کسب درآمد کنند.

این دوره کاملا عملی می باشد و کلیه مواد و متریال مورد نیاز حین کلاس به صورت رایگان در اختیار هنرجویان قرار می گیرد. کیک های کافی شاپی انواع مختلفی دارد، در دوره آموزش کیک کافی شاپی آموزشگاه دنیز گلچینی از کیک های متداول  و محبوب در کافی شاپ ها اعم از کیک ردولوت، کیک هویج، کیک شکلاتی و دبل چاکلت، کیک گردویی، نارگیلی، نسکافه ای و نوتلا و انواع چیزکیک آموزش داده می شود.

گالری تصاویر دوره کیک کافی شاپ

آموزش صفر تا صد کیک کافه ای با مدرک بین المللی

کافی شاپ ها مکان هایی برای از بین بردن خستگی های روزمره و دور کردن استرس از خود هستند. سرو یک کیک خوشمزه با ظاهر جذاب به همراه نوشیدنی های سرد و گرم در کافی شاپ می تواند این امر را محقق سازد. در این دوره؛ روش پخت همه کیک های کافه ای را یاد خواهید گرفت و مدرک بین المللی معتبر از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور به شما اعطا خواهد شد؛ به گونه ای که می توانید بعد از این دوره در کافی شاپ های کوچک و بزرگ مشغول به کار شوید یا در منزل کار کرده و از کافه های مختلف سفارش تهیه کیک بگیرید.

توانایی های شما بعد از دوره کیک کافی شاپ

برای اینکه شما بتوانید کیک های کافی شاپی خوب و با کیفیت بالا در اختیار مشتریان قرار بدهید باید به صورت اصولی آموزش دیده باشید و رسپی های کارگاهی را بدانید و دانش پخت کیک را داشته باشید. آموزشگاه فنی و حرفه ای دنیز این شرایط را برای شما فراهم آورده است که بتوانید با استفاده از دانش و تجربه قنادهای مجرب به صورت کاملا عملی آموزش ببینید و برای خود کسب درآمد بکنید. توانایی هایی که شما پس از گذراندن دوره کیک کافه ای کسب می کنید؛ عبارت اند از :

  1. شناخت انواع کیک های کافه ای
  2. نحوه پخت انواع کیک های کافی شاپی
  3. نحوه سرو و نگهداری انواع کیک های کافه ای
  4. شناخت ابزارها و متریال مورد نیاز برای پخت کیک های کافی شاپی
_

سرفصل های دوره آموزش کیک کافی شاپی

آموزش انوع کیک کافی شاپی

در این دوره به شما روش تهیه 14 مدل کیک کافی شاپی حرفه ای را آموزش می دهیم.

آموزش کیک کافی شاپی شکلاتی

آموزش صفر تا صد پخت انواع کیک های شکلاتی ساده، خیس، با پف زیاد و … مناسب کافه

آموزش کیک کافه ای دبل چاکلت

آموزش تخصصی طرز تهیه کیک های دبل چاکلت خیس و معمولی با تزئین میوه

آموزش انواع کیک نسکافه ای برای کافه

آموزش مدل های متنوع کیک نسکافه ای از جمله خامه ای، نسکافه ای شکلاتی، اسفنجی و …

آموزش کیک کافی شاپ نوتلا

آموزش کیک نوتلا با تزئینات گردو، خامه، تمشک، توت فرنگی، بیسکوییت و … شامل چیز کیک و جار کیک نوتلا

آموزش کیک کافه ای هویج و گردو

آموزش تخصصی طرز تهیه کیک هویج و گردو با تزئینات خامه، شیره انگور، فراستینگ و کراست پنیری، سس کارامل، عسل و …

آموزش کیک کافی شاپ ردولوت

آموزش طرز تهیه و تزیین کیک ردولوت (+ جار کیک و چیز کیک ردولوت و کیک مخملی ردولوت) با لبو، کرم پنیری، خامه قنادی و …

آموزش کیک نارگیلی مناسب سرو در کافه

آموزش طرز تهیه انواع کیک های نارگیلی برای کافه شامل کیک نارگیلی زعفرانی، شکلاتی، شربتی، باقلوایی، پسته ای، توت فرنگی و …

آموزش کیک کافی شاپی گردویی

آموزش طرز تهیه مدل های مختلف کیک گردویی شامل کیک گردویی موزی، کشمشی، دارچینی، کاکائویی، پرتقالی، خرمایی، با ماست و …

آموزش انواع چیز کیک ها با فیلینگ های مختلف

آموزش مدل های مختلف چز کیک برای کافه شامل چیز کیک های یخچالی، شکلاتی، ژاپنی، نیویورکی، ژله ای ، توت فرنگی، اسنیکرز، انار، آلبالو، کره بادام زمینی، پرتقالی، هویج، باقلوا، با پنیر خامه ای و …

آموزش طرز تهیه انواع وافل

آموزش تخصصی طرز تهیه انواع وافل کافی شاپی حرفه ای شامل وافل بستنی، فرانسوی، شکلاتی، انگلیسی، ایتالیایی، بیسکویتی، بلژیکی، پسته، توپی، ترد، توت فرنگی، خامه ای، رنگی، عسلی، کاراملی، کلاسیک، کاکائویی، گردویی، موزی، میوه ای، نوتلا و …

آموزش انواع کاپ کیک (با فیلینگ های مختلف)
آموزش طرز تهیه انواع ترافل
آموزش انواع جارکیک برای کافه
آموزش درست کردن انواع دونات
نمایش بیشترنمایش کمتر
آموزش نحوه سرو و نگهداری انواع کیک های کافی شاپی
آموزش کار با انواع ماسوره ها
آموزش تهیه کرمچیز مناسب کاور و فیلینگ
آموزش خامه کشی و گاناش کشی اصولی
آموزش شکلات های دست ساز
آموزش ماربلینگ شکلات
آموزش کار با شکلات و رنگ کردن شکلات
آموزش رنگ آمیزی خامه شکلاتی
آموزش رنگ آمیزی خامه
آموزش فرم دادن اصولی خامه
آشنایی با انواع رنگ های خوراکی
آموزش فیلینگ گذاری متناسب با هر کیک
آموزش انواع گاناش ها
آموزش کار با تجهیزات تهیه کیک کافه ای و روشهای نگهداری از آنها
شناخت همه ابزارهای پخت کیک های کافی شاپی و کابردهای هر کدام
نمایش بیشترنمایش کمتر
_

شهریه و مدت زمان یادگیری کیک کافه ای

شهریه دوره کیک کافی شاپ عمومی

3/200/000 تومان

مدت زمان دوره کیک کافی شاپ

16 ساعت در 2 روز

شهریه دوره کیک کافی شاپ خصوصی

7/000/000 تومان

هزینه آموزش کیک کافی شاپی

دوره آموزش کیک های کافی شاپی به دو صورت عمومی و خصوصی برگزار می شود و هر کدام از این دوره ها دارای شهریه های متفاوتی هستند. دوره عمومی به صورت گروهی و در زمان های اعلام شده از طرف آموزشگاه برگزار می شود. هزینه دوره کیک کافه ای عمومی در حال حاضر مبلغ 3.200.000 تومان می باشد.

دوره خصوصی به صورت تک نفره در زمان های اعلام شده از طرف هنرجو برگزار می گردد. لذا این دوره برای افراد شاغل و کسانی که دوست دارند سریع تر مهارت های پخت کیک کافی شاپ را یاد بگیرند، مناسب است. دوره کیک کافه ای خصوصی با هزینه 7.000.000 تومان در این آموزشگاه برگزار می شود.

بعد از گذراندن دوره ها چه به صورت عمومی و چه به صورت خصوصی، مدرک فنی و حرفه ای کیک کافی شاپی دریافت خواهید کرد. زیرا آموزشگاه دنیز زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور فعالیت دارد و پس از گذراندن این دوره به هنرجویانی که در آزمون های تئوری و عملی نمره قبولی کسب کرده باشند؛ مدرک معتبر و رسمی فنی حرفه ای اعطا خواهد شد. این مدرک بین المللی برای استخدام، راه اندازی کسب و کار شخصی، مهاجرت و … مناسب بوده و می تواند تاثیر مثبت زیادی در مسیر شغلی شما داشته باشد.

_

نظرات هنرآموزان دوره کیک کافه ای

_

سوالات متداول هنرجویان درباره دوره کیک کافی شاپی

آیا برای شرکت در دوره آموزش کیک کافه ای و کافی شاپی باید دانش و تخصص قبلی در حوزه قنادی داشته باشیم؟

خیر. سرفصل های ارائه شده در دوره کیک های کافی شاپی از مباحث مقدماتی شروع شده و به تدریج سرفصل های پیشرفته و حرفه ای تر آموزش داده می شوند؛ به همین دلیل این دوره هیچ پیش نیازی ندارد و افراد مبتدی بدون تجربه قبلی در حوزه کارهای قنادی نیز می توانند در این دوره شرکت نمایند.

آیا پس از اتمام این دوره می توان وارد بازارکار شد و اقدام به تاسیس کارگاه کیک های کافی شاپی نمود؟

بله. هنرجویان در این دوره طرز تهیه، تزیین، سرو و نگه داری انواع کیک های کافی شاپی را به صورت اصولی نزد اساتید حاذق می آموزند. به علاوه؛ رسپی هایی که برای آماده سازی کیک های کافه ای در این دوره توسط مربیان ارائه می شود؛ رسپی های دقیق و کارگاهی می باشد که در نهایت منجر به تولید محصولاتی بسیار باکیفیت با ظاهر و طعم عالی می شوند. به همین دلیل هنرجویانی که در این دوره کاربردی شرکت می نمایند می توانند بلافاصله بعد از دوره اقدام به تاسیس کارگاه شخصی کیک کافه ای خود کنند یا با تهیه انواع کیک های کافی شاپی در منزل و عرضه آن ها به کافه ها کسب درآمد کند و یا به عنوان کارشناس تهیه و تزیین کیک در کافی شاپ های معتبر سطح کشور مشغول به کار شود.

پس از اتمام دوره کیک های کافی شاپی چه مدارک و گواهینامه هایی به هنرجویان تعلق می گیرد؟

بعد از گذراندن این دوره کیک کافه ای تمامی هنرجویان می توانند به شرط قبولی در آزمون های مربوطه مدرک معتبر بین المللی از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور دریافت نمایند که قابلیت ترجمه داشته و حتی در سایر کشورها نیز قابل استناد می باشد.

نحوه برگزاری کلاس کیک کافی شاپی چگونه است؟ آیا هنرجویان خودشان در کلاس تمرین های عملی انجام می دهند؟

آموزش های ارائه شده در دوره کیک کافی شاپی دربرگیرنده مباحث تئوری و عملی می باشند. مربی به صورت تئوری دستور پخت انواع و اقسام کیک های کافه ای در طعم ها و اشکال متنوع را در اختیار هنرجویان گرامی قرار می دهد و هنرجویان بعد از دریافت رسپی ها خودشان اقدام به آماده سازی مواد اولیه، تهیه، تزیین و چیدمان کیک ها در ظرف های مخصوص می نمایند و بعد از هر جلسه از کلاس، کیک هایی که خودشان درست کرد اند را با خودشان به منزل می برند.

آیا برای شرکت در دوره پخت و تزیین کیک های کافه ای هنرجو باید مواد اولیه و وسایل قنادی تهیه نماید؟

خیر. آموزشگاه فنی و حرفه ای دنیز در تهران دوره های کیک کافی شاپی را در کارگاه های کاملا مجهز برگزار می نماید و تمامی مواد اولیه و وسایل مورد نیاز قنادی به صورت رایگان در اختیار هنرآموزان گرامی قرار می گیرد و هنرآموزان گرامی لازم نیست چیزی با خودشان به کلاس بیاورند.

آموزشگاه دنیز بعد از دوره کیک کافه ای به چه روشی از هنرجویان پشتیبانی می کند؟

تمامی افرادی که در دوره کیک کافی شاپی شرکت می کنند؛ از پشتیبانی نامحدود و دائمی آموزشگاه دنیز برخوردار خواهند شد و می توانند بعد از اتمام کلاس به صورت تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری با موسسه و اساتید دوره در ارتباط باشند و ضمن دریافت مشاوره رایگان در خصوص بازار کار و استخدام و راه اندازی کسب و کار، سوالات احتمالی خود را از استاد دوره بپرسند و اشکالات خود را برطرف نمایند.

هنرجویان ساکن سایر شهر های ایران چطور می توانند در دوره فنی و حرفه ای کیک کافی شاپ شرکت نمایند؟

دوره کیک های کافی شاپی طولانی نبوده و طی مدت زمان دو روز (16 ساعت) برگزار می گردد. لذا شما هنرجویان محترم می توانید برای شرکت در کلاس از شهر محل سکونت خود تا آموزشگاه را رفت و آمد کنید. اما کسانی که ساکن شهرهای دور از تهران هستند و تردد برای آن ها مشکل است؛ می توانند در زمان برگزاری دوره در خوابگاه های معرفی شده از سوی آموزشگاه اقامت داشته باشند.

چه تضمینی برای یادگیری در دوره کیک کافه ای وجود دارد؟ در صورت عدم یادگیری چه پشتیبانی برای کارآموزان در نظر گرفته شده است؟

ما کیفیت بالای سرفصل های تدریس شده در دوره و روش تدریس خوب اساتید دوره کیک های کافی شاپی را صد در صد تضمین می کنیم. اما اگر به هر دلیلی هنرجو بعد از پایان یافتن دوره احساس کند که به خوبی مباحث ارائه شده را فرا نگرفته است؛ می تواند به صورت رایگان مجددا در دوره شرکت نماید.

آیا می توان بعد از این دوره همه انواع کیک های کافه ای با هر شکل و ابعادی را تهیه و تزیین نمود؟

بله. در پایان این دوره شما به حدی از مهارت و هنرمندی می رسید که قادر خواهید بود انواع و اقسام کیک های کافه ای اعم از کیک ردولوت، کیک هویج، کیک شکلاتی و دبل چاکلت، کیک گردویی، نارگیلی، نسکافه ای و نوتلا و چیزکیک و … در ابعاد کوچک و بزرگ و در قالب ها و طرح های گوناگون تهیه کنید.

آموزشگاه دنیز به جز دوره کیک های کافی شاپی چه دوره های دیگری در حوزه قنادی و کافه داری دارد؟

آموزشگاه فنی و حرفه ای دنیز علاوه بر دوره کیک کافه ای ، دوره های دیگری نیز در حوزه قنادی و کافه داری برای علاقه مندان برگزار می نماید که برخی از مهم ترین آن ها عبارت اند از دوره های کیک پزی، شیرینی پزی، دسر، آموزش کافی شاپ (شامل آموزش راه اندازی و مدیریت کافه)، دوره کیک خامه ای، کیک فوندانت، پخت باقلوا و دوره آموزش باریستا با مدرک بین المللی.

_

چرا آموزشگاه دنیز را برای یادگیری انتخاب کنیم؟

_
اساتید مجرب و دوره های تضمینی

اساتید دوره ها بسیار مجرب، حرفه ای و باتجربه بوده و شما می توانید تمامی سوالات و اشکالات خود را با آن ها در میان بگذارید.
دوره ها کاملا تضمینی، جامع و کاربردی بوده و شما می توانید با شرکت در کلاس های آموزشگاه دنیز، مهارت های خود را ارتقا داده و درآمدتان را چندین برابر کنید.

پشتیبانی نامحدود و تجدید دوره

پشتیبانی بعد از دوره نامحدود و همیشگی بوده و شما می توانید هر زمان که خواستید برای رفع اشکال و دریافت مشاوره با آموزشگاه دنیز در ارتباط باشید.
در صورتی که مباحث دوره را به خوبی یاد نگرفتید؛ می توانید با هماهنگی آموزشگاه، به صورت رایگان دوباره در دوره ها شرکت کنید.

منابع آموزشی و مواد اولیه رایگان

آموزشگاه دنیز تمامی منابع لازم (جزوه، کتاب و فایل های آموزشی) را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید به راحتی در آزمون های فنی و حرفه ای قبول شوید.
مواد اولیه و متریال مورد نیاز هر دوره به صورت رایگان در اختیار شما گذاشته می شود و نیازی نیست هزینه جداگانه ای برای این کار صرف کنید.

مدرک معتبر و کلاس های مجهز

بعد از پایان دوره، مدرک معتبر بین المللی و قابل ترجمه از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور به شما اعطا می شود. (به شرط قبولی در آزمون های مربوطه)
دوره ها به صورت صد در صد عملی و در کارگاه های مجهز برگزار می شوند و فرصت تمرین و تکرار مباحث به شما داده می شود.

دوره های ویژه بازار کار

در پایان دوره، شما آمادگی لازم برای حضور در بازار کار داخلی و جهانی را خواهید داشت و برای شروع به کار نیازی به گذراندن دوره های مکمل ندارید.
در حین دوره مشاوره های لازم برای ورود به بازار کار (استخدام شدن یا راه اندازی کسب و کار شخصی) به شما هنرجویان گرامی داده می شود.

بدون محدودیت سنی و جغرافیایی

دوره‌های دنیز پیش نیاز و شرایط پذیرش خاصی نداشته و شما می‌توانید با هر سن، مدرک تحصیلی و تجربه کاری در آنها شرکت کنید. (هم آقایان و هم خانم‌ها)
اگر ساکن سایر شهرها هستید؛ می توانید در حین دوره در خوابگاه معرفی شده از سوی آموزشگاه اقامت داشته باشید.

_

دریافت مشاوره رایگان درباره کلاس کیک کافه ای

اساتید و هنرجویان و فارغ التحصیلان دوره کیک کافی شاپ

نمونه کارهای هنرجویان دوره کیک کافی شاپ

ثبت نام دوره آموزش کیک کافی شاپ در تهران

برای ثبت نام  کلاس فنی و حرفه ای کیک کافه ای در آموزشگاه دنیز نیازی نیست که شرایط تحصیلی، سنی یا کاری خاصی داشته باشید. داشتن علاقه به حوزه قنادی و یادگیری مهارت های مربوط به کافی شاپ و پشتکار بالا در جهت اجرای تمرین ها و پروژه های عملی کلاس، برای شرکت در این دوره و موفق شدن در این رشته کافی است.

دوره کیک کافی شاپی هم برای افرادی مبتدی که تخصصی در زمینه تهیه، تزیین و سرو کیک های مخصوص کافه به صورت حرفه ای ندارند؛ مناسب است و هم برای قنادان نیمه حرفه ای که دوست دارند مهارت های تازه ای در حوزه تخصصی خود بیاموزند و مطابق با ترند های روز این صنعت پیش بروند.

لازم به ذکر است که آموزشگاه فنی و حرفه ای دنیز علاوه بر دوره کیک کافه ای ، دوره های دیگری نیز در حوزه کافی شاپ و کافه داری برای علاقه مندان برگزار می نماید که از جمله مهم ترین آن ها می توان به دوره آموزش کافی شاپ (شامل آموزش راه اندازی و مدیریت کافه) و دوره آموزش باریستا اشاره کرد.

_

اطلاعات بیشتر درباره دوره آموزش کیک های کافی شاپی

بازار کار و درآمد شغل پختن کیک کافی شاپی

کافی شاپ ها در میان جوانان امروزی بسیار محبوب بوده و محلی برای دورهمی ها و قرار ملاقات های کاری و غیر کاری هستند. به همین دلیل، دوره کیک کافی شاپی دارای بازارکار و درآمد خوبی بوده و از محبوب ترین کلاس های فنی حرفه ای در این آموزشگاه به شمار می آید. اما اطلاع از شرایط کاری مساعد این رشته برای بسیاری از هنرجویان کافی نبوده و این سوال در ذهن شان نقش می بندد که میزان درآمد آن ها پس از گذراندن این دوره دقیقا چقدر خواهد بود؟ عدد دقیقی نمی توان برای این مورد تعیین کرد چرا که میزان درآمد به عوامل زیادی بستگی دارد. در ادامه برخی از این عوامل را با هم بررسی خواهیم کرد:

1) شهر و محل کافی شاپ : در شهرهای بزرگ مثل تهران سطح درآمدی برای کافی شاپ ها بسیار بیش تر از شهرستان ها می باشد و همچنین در شهرهای بزرگ نیز موقعیت و محل کافی شاپ تاثیر زیادی در سطح درآمد کافی شاپ دارد، در مکان هایی که جوانان تردد بیشتری دارند مثلا اطراف دانشگاه ها ،کافی شاپ مشتری و به طبع درآمد بیشتری خواهد داشت.

2) مهارت و طرز عملکرد شما : سطح کیفیت محصولی که شما ارائه می دهید و همچنین نحوه سرو تاثیر زیادی در بازگرداندن مجدد مشتری دارد و هر چه تعداد مشتریان ثابت شما بیشتر باشد امنیت شغلی بالاتری خواهید داشت.

3) میزان تبلیغات و بازاریابی : اینکه یک کافی شاپ چقدر بتواند خود را به مشتریان هدف بشناساند تاثیر بسیار زیادی در سطح درآمدی دارد.

علی رغم این که میزان درآمد کیک کافی شاپی به عوامل ذکر شده در بالا و بسیاری موارد دیگر وابسته است؛ این اطمینان را به شما می دهیم که با یادگیری این مهارت می توانید به درآمدی چندین برابر حقوق وزارت کار دست یابید و به مرور زمان و با کسب تجربه و مهارت بیشتر، میزان سودآوری خود را چندین برابر کنید.

آموزشگاه فنی حرفه ای دنیز یکی از برترین موسسات در زمینه آموزش کیک کافه ای و سایر دوره های مربوط به حوزه قنادی و آشپزی می باشد. برای شرکت در دوره ها یا دریافت مشاوره رایگان می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

نمایش بیشترنمایش کمتر
4.9/5 - (14 امتیاز)

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *