آموزش شیرینی فرانسوی

دوره آموزش شیرینی و دسر فرانسوی در تهران یکی از به روز ترین و محبوب ترین دوره های آموزشگاه دنیز در حوزه قنادی می باشد که با همکاری بهترین اساتید فعال در این صنعت و تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای کشور در کارگاه های مجهز به تجهیزات مدرن برای علاقه مندان برگزار می گردد. هنرجویان گرامی شهرستان می توانند برای شرکت در این دوره به تهران مراجعه کرده و در زمان برگزاری کلاس در خوابگاه های پیشنهاد شده از سوی آموزشگاه اقامت داشته باشند.

در این دوره کاربردی و محبوب، طرز تهیه دسرهای فرانسوی متنوع و روش پخت انواع شیرینی های فرانسوی با رسپی های شف های معروف دنیا آموزش داده می شود. در این کلاس همچنین تمامی ترفندها و تکنیک های روز کشور فرانسه در حوزه تهیه شیرینی و دسر مدرن و سنتی و همچنین روش استفاده از مواد اولیه خوراکی منحصر بفرد در قنادی فرانسوی (از قبیل تکنیک های لمیناسیون، کابلون میوه، گلیز، مخمل، باتر کریم، ناپاژ، گاناش، کاستارد، تمپر کردن شکلات، مرنگ، کاراملیزه، نقاشی با رنگ خوراکی و …) آموزش داده می شود.

دوره آموزشی شیرینی و دسر فرانسوی آموزشگاه دنیز دو بخش مقدماتی و پیشرفته دارد که تعدادی از این شیرینی ها در دوره مقدماتی و تعدادی دیگر در دوره پیشرفته آموزش داده می شود. این دوره هم برای افراد مبتدی که به تازگی وارد صنعت قنادی شده اند و کارآموزان علاقه مند به کارهای هنری مناسب است و هم برای قنادان نیمه حرفه ای و حرفه ای که می خواهند مهارت های تازه ای بیاموزند و تخصص خود را بهبود ببخشند.

گالری تصاویر دوره شیرینی و دسر فرانسوی

دوره فنی و حرفه ای شیرینی و دسر فرانسوی

با شرکت در دوره آموزش شیرینی و دسر فرانسوی آموزشگاه دنیز، می توانید آینده شغلی خوبی را در صنعت قنادی برای خود رقم بزنید؛ چرا که کشور فرانسه همیشه در صنعت آشپزی و شیرینی پزی از بهترین ها بوده است و شیرینی های فرانسوی همچون ناپلئونی، ماکارون و کروسان  شهرت جهانی دارند و دسرها و کیک های فرانسوی نیز با طعم و شکلی کاملا جدید و متفاوت از نمونه های ایرانی امروزه در سراسر جهان بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

به علاوه؛ دریافت مدرک فنی و حرفه ای و بین المللی شیرینی و دسر فرانسوی بعد از قبولی در آزمون های مربوطه از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور به شما هنرجویان عزیز فرصت کار در بازار جهانی و قنادی های معروف در سراسر جهان را می دهد؛ چرا که مدرک فنی و حرفه ای قابلیت ترجمه داشته و در خارج از کشور نیز معتبر به شمار می آید. لذا شما می توانید با دریافت این مدرک فرصت های استخدامی متعددی را ازان خود کرده و مسیر مهاجرت و کارآفرینی در صنعت قنادی را برای خود هموار نمایید.

کلاس شیرینی و دسر فرانسوی با مدرک فنی و حرفه ای در تهران به صورت حضوری و با اجرای تمرین ها و فعالیت های فردی و گروهی متعدد در این آموزشگاه برگزار می گردد. لازم به ذکر است روش تدریس و برنامه کلاسی به گونه ای در نظر گرفته شده است که به همه علاقه مندان فرصت کافی برای تمرین و تکرار مهارت های مربوط به آماده سازی مواد اولیه، تهیه، تزیین و سرو انواع شیرینی و دسر فرانسوی داده می شود.

_

سرفصل های دوره آموزش شیرینی و دسر فرانسوی

سرفصل های دوره آموزش شیرینی و دسر فرانسوی مقدماتی
تارت سبله : آموزش طرز تهیه، تزیین و سرو انواع تارت سبله
چیزکیک نوتلا : آموزش طرز تهیه، تزیین و سرو انواع چیز کیک نوتلا
چیزکیک شکلاتی : آموزش طرز تهیه، تزیین و سرو انواع چیز کیک شکلاتی
چیزکیک وانیل : آموزش طرز تهیه، تزیین و سرو انواع چیزکیک وانیلی
اسمیت : آموزش طرز تهیه، تزیین و سرو انواع اسمیت
ارکت : آموزش طرز تهیه، تزیین و سرو انواع ارکت
رول فندقی : آموزش طرز تهیه، تزیین و سرو انواع رول فندقی
شوکت وانیل : آموزش طرز تهیه، تزیین و سرو انواع شوکت وانیل
کوکی دبل چاکلت : آموزش طرز تهیه، تزیین و سرو انواع کوکی دبل چاکلت
انواع کوکی شکلاتی : آموزش طرز تهیه، تزیین و سرو انواع کوکی شکلاتی
انواع کوکی فندق : آموزش طرز تهیه، تزیین و سرو انواع کوکی فندق
ماکارون : آموزش طرز تهیه، تزیین و سرو انواع ماکارون
نمایش بیشترنمایش کمتر
سرفصل های دوره آموزش شیرینی و دسر فرانسوی پیشرفته
پاریس برست - اکلر : آموزش طرز تهیه، تزیین و سرو انواع پاریس برست - اکلر
رزبری فینگر : آموزش طرز تهیه، تزیین و سرو انواع رزبری فینگر
الموند قهوه : آموزش طرز تهیه، تزیین و سرو انواع الموند قهوه
الیت : آموزش طرز تهیه، تزیین و سرو انواع الیت
تارت شکلاتی : آموزش طرز تهیه، تزیین و سرو انواع تارت شکلاتی
تارت لیمو : آموزش طرز تهیه، تزیین و سرو انواع تارت لیمو
کوکی بری : آموزش طرز تهیه، تزیین و سرو انواع کوکی بری
کوکی بلک فارست : آموزش طرز تهیه، تزیین و سرو انواع کوکی بلک فارست
کوکی پسته : آموزش طرز تهیه، تزیین و سرو انواع کوکی پسته
کوکی پگان : آموزش طرز تهیه، تزیین و سرو انواع کوکی پگان
مَدلِن : آموزش طرز تهیه، تزیین و سرو انواع مَدلِن
کروسان : آموزش طرز تهیه، تزیین و سرو انواع کروسان
نمایش بیشترنمایش کمتر
_

شهریه و مدت زمان یادگیری شیرینی و دسر فرانسوی مقدماتی

شهریه دوره شیرینی فرانسوی مقدماتی عمومی

3.000.000 میلیون تومان

طول دوره شیرینی فرانسوی مقدماتی

24 ساعت در 3 روز ( 3 جلسه 8 ساعته )

شهریه دوره شیرینی فرانسوی مقدماتی خصوصی 

4.500.000 میلیون تومان

هزینه آموزش شیرینی و دسر فرانسوی

آموزشگاه فنی و حرفه ای دنیز برای بهبود تجربه آموزشی هنرجویان گرامی و پوشش دهی حداکثری مباحث ارائه شده؛ دوره جامع شیرینی و دسر فرانسوی را در قالب دو دوره مقدماتی و پیشرفته با سرفصل های مجزا برای علاقه مندان برگزار می نماید. هر دو دوره مقدماتی و پیشرفته آموزش شیرینی و دسر فرانسوی به دو صورت عمومی و خصوصی برگزار می شوند.

شهریه دوره مقدماتی به صورت عمومی 3.000.000 تومان و به صورت خصوصی 4.500.000 تومان است. شهریه دوره پیشرفته به صورت عمومی 5.000.000 تومان و به صورت خصوصی 7.000.000 تومان است. دوره های عمومی در زمان های معین شده از سوی آموزشگاه و به صورت گروهی برگزار شده و دوره های خصوصی بر طبق خواسته هنرجو در زمان مورد علاقه او و به شکل تک نفره برگزار می شوند.

_

شهریه و مدت زمان یادگیری شیرینی و دسر فرانسوی پیشرفته

شهریه دوره شیرینی فرانسوی پیشرفته عمومی

5.000.000 میلیون تومان

طول دوره شیرینی فرانسوی پیشرفته

40 ساعت در 5 روز ( 5 جلسه 8 ساعته )

شهریه دوره شیرینی فرانسوی پیشرفته خصوصی

7.000.000 میلیون تومان

شهریه دوره شیرینی و دسر فرانسوی

شما عزیزان می توانید با شرکت در هر دوره مقدماتی و پیشرفته آموزش شیرینی و دسر فرانسوی؛ تبدیل به یک متخصص تمام عیار در حوزه تهیه، تزیین و سرو دسرها، نوشیدنی ها، کیک ها، کوکی ها و شیرینی های رایج در کشور فرانسه شده و این خوراکی های خوشمزه را در میهمانی ها یا محل کار خود (قنادی، کافه، رستوران و …) سرو نمایید.

دوره شیرینی و دسر فرانسوی فرصت مناسبی را برای علاقه مندانِ قنادی فراهم می کند تا با پرداخت شهریه ای مقرون به صرفه، مهارت های جدید و به روز یاد بگیرند و تنوع محصولاتی که به مشتریان خود در مغازه، کافه یا رستوران شان عرضه می کنند؛ تا حد زیادی بالا ببرند. به علاوه؛ دریافت مدرک فنی و حرفه ای شیرینی و دسر فرانسوی مهر تاییدی بر مهارت هایی می باشد که در این دوره کسب می کنید و افراد مبتدی تر می توانند به کمک همین مدرک در قنادی ها یا کافه های معتبر داخل و خارج از کشور مشغول به کار شوند.

_

نظرات هنرآموزان دوره شیرینی فرانسوی

_

سوالات متداول هنرجویان درباره دوره شیرینی و دسر فرانسوی

آیا دوره آموزشی شیرینی و دسر فرانسوی پیش نیاز دارد و هنرجو لازم است مطالبی را از قبل بداند؟

خیر. دوره شیرینی و دسر فرانسوی هیچ پیش نیازی ندارد و مطالب از پایه آموزش داده خواهد شد.

هنرجویان شهرستان چطور می توانند در این دوره شرکت نمایند؟

به هنرجویان شهرستانی خوابگاه ارائه می گردد.

آیا پس از اتمام کلاس شیرینی و دسر فرانسوی می توان وارد بازار کار شد و اقدام به تاسیس کارگاه یا مغازه قنادی نمود؟

بله. در دوره آموزش دسر و شیرینی فرانسوی تهران هنرجو به صورت عملی در کارگاه کار می کند و رسپی هایی که توسط مربیان دوره ارائه می شود؛ رسپی های دقیق و کارگاهی می باشد؛ به صورتی که هنرجو بلافاصله بعد از دوره می تواند اقدام به تاسیس کارگاه یا مغازه قنادی شخصی خود کند.

پس از اتمام دوره شیرینی و دسر فرانسوی چه مدارک و گواهینامه هایی ارائه می گردد؟

بعد از گذراندن دوره دوره شیرینی پزی فرانسوی تهران گواهینامه بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای به هنرجویان گرامی اعطا می گردد که قابلیت ترجمه دارد و حتی در سایر کشورها نیز معتبر می باشد

آیا آموزش ها به صورت عملی می باشد و خود هنرجو در کلاس شیرینی پزی فرانسوی به صورت عملی کار می کند؟

بله. در این دوره شامل آموزش شیرینی های فرانسوی معروف به صورت کاملا عملی می باشد و مربی به صورت تئوری و عملی رسپی را در اختیار هنرجویان گرامی قرار می دهد. یعنی شرکت کنندگان در حین دوره آموزش هایی را که فرا گرفته اند، به کار می بندند و با ایرادات کار خود آشنا شده و مهارت های پخت شیرینی / تهیه دسر خود را به نحو احسن بهبود می بخشند.

آیا مواد و متریال کار عملی حین دوره آموزش شیرینی پزی فرانسوی را هنرجو باید تهیه کند؟

خیر. کلیه مواد و لوازم مورد نیاز تهیه و تزیین انواع شیرینی و دسرهای فرانسوی در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد و هنرآموزان گرامی نیاز نیست هیچ چیزی با خودشان به کلاس بیاورند.

پشتیبانی بعد از دوره آموزش شیرینی و دسر فرانسوی به چه صورت می باشد؟

آموزشگاه بعد از اتمام دوره پشتیبانی نامحدود دارد و هنرجویان می توانند به صورت تماس تلفنی و یا به صورت حضوری مراجعه نمایند و سوالات خود را از استاد دوره بپرسند و اشکالات خود را برطرف نمایند.

آیا دوره تضمینی می باشد؟ در صورت یاد نگرفتنِ هنرجو آموزشگاه چه تدابیری دارد؟

بله. دوره شیرینی و دسر فرانسوی کاملا تضمینی می باشد و در صورتی که هنرجو احساس کند که یاد نگرفته است به صورت رایگان می تواند مجددا در دوره شرکت نماید.

آیا بعد از دوره می توانیم انواع شیرینی و دسرهای فرانسوی را تهیه و تزیین نماییم؟

بله. این دوره شامل آموزش صفر تا صد شیرینی و دسر فرانسوی بوده که در قالب دو دوره مقدماتی و پیشرفته برای هنرآموزان برگزار می گردد. بعد از گذراندن این دو دوره دانش و مهارت کافی برای تهیه و تزیین و سرو انواع دسر و شیرینی های فرانسوی در ابعاد، طعم و اشکال متفاوت به دست خواهید آورد.

_

چرا آموزشگاه دنیز را برای یادگیری انتخاب کنیم؟

_
اساتید مجرب و دوره های تضمینی

اساتید دوره ها بسیار مجرب، حرفه ای و باتجربه بوده و شما می توانید تمامی سوالات و اشکالات خود را با آن ها در میان بگذارید.
دوره ها کاملا تضمینی، جامع و کاربردی بوده و شما می توانید با شرکت در کلاس های آموزشگاه دنیز، مهارت های خود را ارتقا داده و درآمدتان را چندین برابر کنید.

پشتیبانی نامحدود و تجدید دوره

پشتیبانی بعد از دوره نامحدود و همیشگی بوده و شما می توانید هر زمان که خواستید برای رفع اشکال و دریافت مشاوره با آموزشگاه دنیز در ارتباط باشید.
در صورتی که مباحث دوره را به خوبی یاد نگرفتید؛ می توانید با هماهنگی آموزشگاه، به صورت رایگان دوباره در دوره ها شرکت کنید.

منابع آموزشی و مواد اولیه رایگان

آموزشگاه دنیز تمامی منابع لازم (جزوه، کتاب و فایل های آموزشی) را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید به راحتی در آزمون های فنی و حرفه ای قبول شوید.
مواد اولیه و متریال مورد نیاز هر دوره به صورت رایگان در اختیار شما گذاشته می شود و نیازی نیست هزینه جداگانه ای برای این کار صرف کنید.

مدرک معتبر و کلاس های مجهز

بعد از پایان دوره، مدرک معتبر بین المللی و قابل ترجمه از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور به شما اعطا می شود. (به شرط قبولی در آزمون های مربوطه)
دوره ها به صورت صد در صد عملی و در کارگاه های مجهز برگزار می شوند و فرصت تمرین و تکرار مباحث به شما داده می شود.

دوره های ویژه بازار کار

در پایان دوره، شما آمادگی لازم برای حضور در بازار کار داخلی و جهانی را خواهید داشت و برای شروع به کار نیازی به گذراندن دوره های مکمل ندارید.
در حین دوره مشاوره های لازم برای ورود به بازار کار (استخدام شدن یا راه اندازی کسب و کار شخصی) به شما هنرجویان گرامی داده می شود.

بدون محدودیت سنی و جغرافیایی

دوره‌های دنیز پیش نیاز و شرایط پذیرش خاصی نداشته و شما می‌توانید با هر سن، مدرک تحصیلی و تجربه کاری در آنها شرکت کنید. (هم آقایان و هم خانم‌ها)
اگر ساکن سایر شهرها هستید؛ می توانید در حین دوره در خوابگاه معرفی شده از سوی آموزشگاه اقامت داشته باشید.

_

دریافت مشاوره رایگان درباره کلاس شیرینی و دسر فرانسوی

نمونه کارهای هنرجویان دوره شیرینی و دسر فرانسوی

جدید ترین مقالات دنیز در حوزه آموزش قنادی و پخت کیک و شیرینی

یادگیری روش آماده سازی، پخت، تزیین و سرو دسرها و شیرینی های فرانسوی مبحثی جذاب و دوست داشتنی در زمینه هنر پخت کیک و شیرینی می باشد؛ به همین دلیل شما هنرجویان و علاقه مندان محترم با بررسی و مطالعه مقاله های تخصصی قنادی که در این بخش برای شما آورده ایم می توانید با آمادگی ذهنی و اطلاعات بیشتری در دوره حضور یابید و روندِ یادگیری خود را سرعت ببخشید.

نمایش بیشترنمایش کمتر
_

اطلاعات بیشتر درباره دوره آموزش شیرینی و دسر فرانسوی

توانایی هایی شما بعد از دوره شیرینی و دسر فرانسوی

دوره آموزش صفر تا صد شیرینی و دسر فرانسوی آکادمی دنیز با مدرک بین المللی به هنرجویان این امکان را می دهد تا طیف گسترده و متنوعی از مهارت ها و اطلاعات به روز و تخصصی در زمینه تهیه و تزیین انواع شیرینی و دسر (با توجه به تکنیک های به کار گرفته شده در این کشورِ با سابقه قنادی درخشان و شف های معروف) کسب کنند.

بدون شک بعد از گذراندن این دوره، هنرجویان قادر خواهند بود تا با اتکا به مهارت های نو یافته خود و اعتماد به نفس بالا (که ناشی از تمرین و تکرار کافی در دوره می باشد) به آماده سازی و آراستن انواع شیرینی ها و دسرهای فرانسوی بپردازند و خلاقیت خود را در این زمینه شکوفا کنند.

در ادامه برخی از توانایی های کلیدی که هنرجویان پس از شرکت کردن در کلاس آموزش شیرینی و دسر فرانسوی به دست می آورند را با هم بررسی می کنیم:

  • آشنایی با اصول و مبانی قنادی فرانسوی: شرکت کنندگان در این دوره با مواد اولیه خوراکی و تجهیزات و وسایل پر کاربرد در تهیه دسر و شیرینی های فرانسوی، تکنیک های پایه و اصطلاحات تخصصی این حوزه آشنا می شوند.

  • تسلط بر دستور پخت ها و رسپی های متنوع: در این دوره طیف وسیعی از دستور پخت های اصیل و مرسوم کشور فرانسه (از جمله طرز تهیه شیرینی ها و دسرهای سنتی و مدرن فرانسوی مانند انواع نان ها، کروسان ها، تارت ها، ماکارون ها، کرم ها و موس ها و … ) به هنرجویان آموزش داده می شود.

  • مهارت در تهیه انواع خمیرها: یکی از ارکان اصلی و توانمندی های مورد نیاز در فرآیند تهیه شیرینی ها و دسرهای فرانسوی، تسلط بر چگونگی تهیه انواع خمیرها (اعم از خمیر مایه دار، خمیر پفکی و خمیر تارت) می باشد؛ از این رو، کارآموزان در این دوره به طور کامل با فرآیند تهیه این خمیرها و همچنین نکات ظریف و فوت و فن های مربوط به آن ها آشنا می شوند.

  • توانایی تزیین و دیزاین حرفه ای: شیرینی ها و دسرهای فرانسوی به زیبایی منحصر بفرد و ظرافتِ بی نظیر تزیینات اعمال شده روی آن ها معروف هستند. شرکت کنندگان در این دوره ضمن یادگیری اصول اولیه تزیین شیرینی و دسرهای معروف کشور فرانسه، با تکنیک های خلاقانه و نوین در این زمینه نیز آشنا گشته و با تمرین و تکرار بر این ترفندها مسلط می شوند.

  • آشنایی با بهداشت و ایمنی مواد خوراکی: رعایت بهداشت و ایمنی در محیط کار و هنگام تهیه مواد خوراکی، از اهمیت بالایی برخوردار است. هنرجویان در این دوره با اصول و الزامات بهداشتی خاص مربوط به تهیه شیرینی و دسرهای فرانسوی آشنا می شوند و یاد می گیرند که چگونه در فضایی امن و بهداشتی به پخت و پز و فعالیت حرفه ای بپردازند.

علاوه بر موارد ذکر شده، دوره آموزش مقدماتی تا پیشرفته شیرینی و دسر فرانسوی به هنرجویان کمک می کند تا ذائقه و سلیقه شخصی خود را در زمینه طعم و مزه ها پرورش داده و از فرهنگ و سنت قنادی این کشور اروپایی و محبوب آگاه شوند. همچنین، این دوره فرصتی را برای هنرجویان فراهم می کند تا با دیگر افراد علاقمند این حوزه در تماس قرار گرفته و تبادل نظر و تجربه موثری با آن ها داشته باشند.

ورود آسان به بازار کار با کلاس شیرینی و دسر فرانسوی

بنا به بررسی ها و آمارها؛ امروزه صنعت قنادی و مواد خوراکی به خصوص در زمینه تهیه و فروش شیرینی و دسرهای فرانسوی، تبدیل به یک مهارت و حوزه شغلی جذاب و پردرآمد برای خانوم ها و آقایان در هر گروه سنی شده است. بدون شک این محبوبیت فزاینده و چشم گیر، ناشی از دلایل متعددی است که برخی از مهم ترین و اثرگذار ترینِ آن ها شامل تمایل روز افزون مردم به تجربه طعم های جدید و خاص، علاقه به برگزاری جشن ها و مراسم با شیرینی های نفیس و همچنین افزایش تقاضا برای شیرینی های سالم و باکیفیت می شود.

با گذراندن دوره آموزشی شیرینی و دسر فرانسوی، افراد می توانند مهارت های لازم برای ورودِ آسان و بی دردسر به این بازار کار پویا و پر رونق (مانند دانش و فنون به روز در زمینه پخت انواع شیرینی ها، دسرها، نان ها و تارت های فرانسوی و سایر تخصص های مورد نیاز) را به شکل کاملا عملیاتی و تمرین محور به دست آورند. علاوه بر آموزش اصول و فنون پایه، کلاس شیرینی و دسر فرانسوی دنیز بر خلاقیت و نوآوری نیز تاکید می کند.

به عبارت دیگر؛ هنرجویان در این دوره با استفاده از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت (که به طور رایگان از سوی آموزشگاه دنیز در اختیار آن ها قرار می گیرد) طرز تهیه انواع شیرینی ها و دسرهای فرانسوی کلاسیک و مدرن را فرا می گیرند و با به کارگیری خلاقیت خود که با شرکت کردن در این کلاس شکوفا شده است، می توانند شیرینی ها و دسرهای منحصر به فردی را به صورت حرفه ای و به سبک قنادی ها خلق کنند. به علاوه؛ شرکت کنندگان با برخورداری از نظارت دائمی و راهنمایی های بجا و سودمندِ مربیان مجرب و کارآزموده آکادمی، قادر خواهند بود به اشکالات احتمالی کار خود پی برده و شیرینی و دسرهایی با بهترین طعم و ظاهر و در عین حال نوآورانه و خلاقانه تهیه نمایند.

نمایش بیشترنمایش کمتر
4.9/5 - (14 امتیاز)

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *