آموزش باریستا

آموزشگاه فنی و حرفه ای دنیز با توجه به بازار کار و درآمد خوب باریستایی و ویتری و بارتندری در ایران و خارج از کشور، دوره آموزش باریستا را به صورت حرفه ای و تخصصی برای علاقه مندان در گروه های سنی مختلف و با هر سطح تحصیلی برگزار می کند. این دوره در کارگاه مجهز و به شکل صد در صد عملی و پروژه ای برگزار شده و در پایان دوره مدرک فنی و حرفه ای باریستا به هنرجو ها تعلق می گیرد. این مدرک دارای ارزش و اعتبار در سطح بین المللی بوده و می تواند برای استخدام شدن، کارآفرینی، مهاجرت، دریافت وام خود اشتغالی و بسیاری موارد دیگر مفید واقع شود.

شرکت در دوره آموزشی باریستا مجموعه دنیز این امکان را برای شما فراهم می آورد تا در یک کافه واقعی کار کنید. بدین ترتیب علاوه بر آموزش تئوری، تمام مباحث و مهارت ها را به بهترین شکل ممکن به صورت عملی نیز فرا می گیرید. تمامی سرفصل های آموزشی به صورت عملیاتی و با تاکید بر تمرین و تکرار در محیط آموزشی استاندارد و پیشرفته؛ به وسیله بهترین اساتید و باریستاهای مجرب به هنرجویان ارائه می شود.

از آشنایی با دستگاه های مختلف و راه اندازی آنها گرفته تا طرز تهیه طیف گسترده ای از نوشیدنی های مختلف در این دوره آموزش داده می شود. این دوره به شما کمک می کند به خوبی در کار باریستا مسلط شوید و بتوانید برای بازار کار خود را آماده کنید. بعد از گذراندن این دوره به حدی از دانش و تخصص و تبحر خواهید رسید که می توانید در موقعیت های شغلی متنوع کافه از جمله مدیریت کافه، باریستا، بارتندر، ویتر و … مشغول به کار شده و به درآمدهای بسیار خوبی دست یابید.

_

گالری تصاویر دوره باریستا و ویتر کافه

آموزش صفر تا صد باریستا با مدرک بین المللی

این دوره شامل آموزش صفر تا صد باریستایی، مدیریت کافه، بارتندری و ویتری (ویترس) بوده و از ابتدایی ترین سرفصل ها مانند مراحل رسیدن قهوه به دست مشتری ها از زمان کاشت در مزرعه تا زمان سرو در فنجان شروع شده و به تدریج به مباحث پیچیده تر و پیشرفته تر مانند نحوه تهیه و سرو انواع نوشیدنی های بر پایه قهوه، نوشیدنی های سرد و دمنوش های کافه ای و دیگر مهارت های مورد نیاز برای شغل باریستا می رسد.

به علاوه؛ شناخت انواع دانه های قهوه (عربیکا، روبوستا، اکسلسا، لیبریکا، دانه قهوه سبز و …) و توانایی عصاره گیری قهوه یکی دیگر از مباحثی است که در دوره آموزش صفر تا صد باریستا به هنرجویان ارائه می شود. همانطور که می دانید بسیاری از آیتم های منو یک کافه بر پایه قهوه اسپرسو هستند. به همین خاطر این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و به طور کامل و جامع در دوره آموزشی به آن پرداخته می شود.

در دوره آموزش باریستا همچنین یاد می گیرید که چگونه ویژگی های اخلاقی مورد نیاز شغل باریستا من، مدیر کافه، بار تندر و ویتر از جمله مسئولیت پذیری عالی، روابط عمومی بالا، قدرت جذب مشتری، برخورد مناسب با مشتری و … را در خود پرورش داده و چطور از همه جهات تبدیل به یک باریستا حرفه ای و ماهر شوید.

_

سرفصل های دوره آموزش باریستایی و ویتری

آموزش کار با دستگاه های صنعتی کافه

آموزش صفر تا صد روش کار با دستگاه های صنعتی کافه و مدیریت تنظیمات مربوط به آن ها

آموزش کار با دستگاه گرایندر قهوه صنعتی مورد استفاده در کافه
آموزش کار با دستگاه اسپرسو ساز صنعتی مورد استفاده در کافه
آموزش تهیه و سرو انواع کاپوچینو
آموزش تهیه و سرو انواع آمریکانو
آموزش تهیه و سرو انواع اسپرسو
آموزش تهیه و سرو انواع قهوه
آموزش مباحث تئوری در مورد قهوه (مراحل مزرعه تا فنجان)
آموزش تهیه و سرو انواع ماکیاتو
آموزش تهیه و سرو انواع فلت وایت
آموزش تهیه و سرو انواع کورتادو
آموزش تهیه و سرو انواع موکاچینو
آموزش تهیه و سرو انواع قهوه ترک
آموزش تهیه و سرو انواع آفوگاتو
آموزش متدهای عصاره گیری قهوه
آموزش مطالب مرتبط با فوم شیر و شیمی شیر
آموزش صفر تا صد قهوه های دمی
معرفی دستگاه ها و لوازم مرتبط برای دم آوری قهوه
آموزش کار کردن با متدهای aero press - chemex
آموزش کار کردن با متدهای v60 - French press - cold brew
نمایش بیشترنمایش کمتر
آموزش استاندارد ها و نکات مهم بهداشتی در تهیه نوشیدنی های کافه
یادگیری قوانین اتحادیه، اماکن و بهداشت در حوزه تهیه و سرو نوشیدنی های کافه
آموزش تدوین لیستی از محبوب ترین نوشیدنی های سرد و گرم برای طراحی منو کافه
آموزش مباحث تخصصی در خصوص نوشیدنی های کافه ای جهت شرکت در مسابقات جهانی
آموزش مدیریت و کنترل هزینه های مربوطه به نوشیدنی های کافه به نحو احسن
آموزش دکوربندی و طراحی داخلی کافه جهت جلب رضایت مشتری و سرو بهترین نوشیدنی ها
آموزش شست و شوی صحیح و اصولی دستگاه قهوه ساز و اسپرسو ساز
آموزش سرویس کاری دوره ای دستگاه های قهوه ساز و اسپرسو ساز
آموزش اصول نگهداری صحیح و مراقبت از تجهیزات کافه
آموزش مشتری مداری و سرویس دهی مطلوب به کاربران کافه
آموزش اصول ارتباط با مشتری به روش موثر
آموزش انواع دمنوش های آرام بخش، انرژی زا و ...
آموزش قهوه های سرد (آیس کافی ها)
آموزش گارنیش مدرن مناسب آیتم های منوی کافه
آموزش تهیه خامه برای تزئین روی نوشیدنی های کافه ای
آموزش تهیه و سرو انواع اسموتی ها
آموزش تهیه و سرو انواع ماکتیل و موکتل
آموزش تهیه و سرو انواع شیک ها با طعم های متنوع
آموزش تهیه و سرو انواع نوشیدنی های سرد برای کافه
آموزش تخصصی لته آرت
نمایش بیشترنمایش کمتر
_

شهریه و مدت زمان یادگیری باریستا

شهریه دوره باریستا عمومی

4/500/000 میلیون تومان

طول دوره آموزش باریستا

35 ساعت در 5 روز

شهریه دوره باریستا خصوصی

7/000/000 میلیون تومان

هزینه آموزش باریستا و ویتر کافه

شهریه دوره عمومی آموزش باریستا مبلغ 4.500.000 تومان و شهریه دوره خصوصی مبلغ 7.000.000 تومان می باشد. شما می توانید برای ثبت نام و کسب اطلاعات دقیق با تیم پشتیبانی مجموعه دنیز در تماس باشید. دوره عمومی و خصوصی در تعداد شرکت کنندگان و نیز زمان برگزاری دوره با یکدیگر تفاوت دارند.

در حالی که دوره های عمومی به صورت گروهی و دسته جمعی و در زمان های مشخص شده از سوی آموزشگاه برگزار می شوند؛ دوره های خصوصی تک نفره بوده و خود هنرجو تعیین می کند که روز و ساعت شرکت در کلاس به چه صورت باشد. تیم آموزشی دنیز بسیار انعطاف پذیر بوده و در اغلب مواقع با زمان درخواستی از سوی کارآموز برای شرکت در دوره های خصوصی موافقت می شود.

در مقایسه با دیگر آموزشگاه های تهران، دوره آموزشی باریستا مجموعه دنیز شهریه ای بسیار معقول و مقرون به صرفه داشته و امکان یادگیری مهارت های مدیریت کافه، باریستایی، بارتندری و ویتری را برای همه خانم ها و آقایان علاقه مند به کار در کافه فراهم کرده است. به علاوه؛ شما هنرجویان گرامی می توانید پس از اتمام دوره در آزمون های مربوطه شرکت کرده و مدرک فنی و حرفه ای باریستایی را دریافت نمایید.

دریافت این مدرک مسیر اشتغال و کارآفرینی در ایران و کشورهای خارجی و کار در بازار بین المللی را برای شما هموار می کند؛ به گونه ای که می توانید در مدت زمانی کوتاه ده ها برابر شهریه ای که برای یادگیری این مهارت صرف کرده اید؛ به دست آورید.

_

نظرات هنرآموزان دوره آموزش باریستا و ویتر کافه

_
_

سوالات متداول تخصصی هنرجویان درباره دوره باریستایی

آیا در دوره باریستا طرز تهیه همه نوشیدنی هایی که در کافه ها سرو می شوند را یاد می گیریم؟

بله. در دوره باریستایی هم نوشیدنی های گرم و هم نوشیدنی های سرد به طور کامل آموزش داده می شود. یعنی می توان گفت که در این دوره هم آموزش باریستایی را داریم و هم آموزش بارتندری. آموزش نوشیدنی های گرم مثل انواع قهوه (هم قهوه های دمی و هم قهوه های بر پایه اسپرسو)، هات چاکلت، چای ماسالا، انواع دمنوش ها و آموزش نوشیدنی های سرد مانند انواع شیک ها، اسموتی ها، موکتل ها، آیس کافی ها، گلاسه، فراپه و دتاکس جزو سرفصل های مهم دوره باریستا هستند.

آیا کلاس آموزش باریستا مختص آقایان است یا خانوم ها هم می توانند در این دوره شرکت کنند؟

هم خانوم ها و هم آقایان می توانند در دوره آموزش باریستا شرکت کنند. مدرک فنی و حرفه ای باریستا نیز به خانوم ها و آقایان با شرایط یکسان تعلق می گیرد.

محدودیت سنی برای شرکت در دوره باریستا در تهران به چه صورتی است؟

هیچ محدودیت سنی برای شرکت در دوره های باریستایی آموزشگاه دنیز وجود ندارد و هنرجویان از سن 12 سال تا 70 سال می توانند در این دوره ها شرکت کنند.

آموزشگاه باریستا دنیز چه مزایا و چه برتری هایی نسبت به سایر موسسات دارد؟

در دوره باریستا آموزشگاه دنیز، هم نوشیدنی های سرد و هم نوشیدنی های گرم به صورت کامل آموزش داده می شود. یعنی کارآموز با شرکت در دوره جامع باریستا، همه مهارت هایی که برای کار در کافه نیاز دارد را به دست می آورد. کارآموزان در کلاس آموزش باریستا تهران، لاته آرت و طرز تهیه انواع قهوه های نسل سوم را نیز به صورت تخصصی و حرفه ای یاد می گیرند. به دلیل جامع و کامل بودن دوره باریستا آموزشگاه دنیز، هنرجویان نیازی نیست برای ورود به بازار کار در دوره های دیگر شرکت کنند.

آیا در دوره باریستا فقط طرز تهیه نوشیدنی ها آموزش داده می شود؟

خیر. آموزش هایی که در کلاس باریستا آموزشگاه دنیز ارائه می شود؛ فراتر از دوره باریستایی است. یعنی علاوه بر آموزش بارتندری، در دوره باریستا فنی حرفه ای ؛ ویتری waiter و ویترس هم آموزش داده می شود. {ویتر شخصی است که از مشتری سفارش می گیرد و با ارائه توضیحات کامل در انتخاب سفارش به مشتری یا مهمان کمک می کند.}

آموزش های مربوط به ویتری و ویترس در دوره باریستا شامل چه سرفصل هایی هستند؟

با شرکت در کلاس باریستا یاد می گیرید که چگونه به عنوان یک ویتر تسلط کامل روی منوی کافه پیدا کرده و با رعایت اصول و استانداردهای پذیرایی و به روش صحیح با مهمانان برخورد کرده و آن ها را تکریم نمایید. همچنین در دوره آموزشی باریستا ، نحوه حمل و سرو انواع نوشیدنی ها و غذا ها را یاد می گیرید.

آیا با گذراندن دوره باریستایی آموزشگاه دنیز می توانیم در تمامی رده های شغلی موجود در کافه استخدام شویم؟

بله. دوره فنی حرفه ای باریستا آموزشگاه دنیز بسیار جامع و کامل می باشد و با گذراندن این دوره می توانید در همه رده های شغلی که در کافه وجود دارد؛ یعنی مدیریت کافه، باریستایی، بارتندری و ویتری استخدام شوید.

آیا آموزشگاه باریستا دنیز منابع لازم برای شرکت در آزمون فنی و حرفه ای را در اختیار کارآموزان قرار می دهد؟

بله. در کلاس باریستا آموزشگاه دنیز جزوات تدوین شده و کتاب هایی که تالیف خود سازمان فنی و حرفه ای هستند؛ به صورت رایگان در اختیار هنرجویان گرامی قرار می گیرند تا کارآموزان عزیز آمادگی کامل جهت شرکت در این آزمون را کسب کنند.

آزمون فنی و حرفه ای باریستایی به چه صورت است؟ آیا این آزمون فقط کتبی است یا بخش عملی هم دارد؟

آزمون فنی و حرفه ای باریستا به صورت دو مرحله ای (کتبی و عملی) اجرا می شود. مرحله اول آزمون کتبی است که در آن سوالات به صورت چهار گزینه ای مطرح می شوند. آزمون کتبی در سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود. مرحله دوم آزمون فنی حرفه ای باریستا به صورت عملی بوده و در آموزشگاه دنیز برگزار می شود.

بعد از پایان دوره آموزش باریستا چه مدرکی به هنرجویان اعطا می شود؟

در صورت قبولی در هر دو آزمون کتبی و عملی، می توانید مدرک بین المللی باریستایی خود را از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور دریافت نمایید. این مدرک قابلیت ترجمه داشته و برای مهاجرت نیز می توانید از آن استفاده کنید.

_

چرا آموزشگاه دنیز را برای یادگیری انتخاب کنیم؟

_
اساتید مجرب و دوره های تضمینی

اساتید دوره ها بسیار مجرب، حرفه ای و باتجربه بوده و شما می توانید تمامی سوالات و اشکالات خود را با آن ها در میان بگذارید.
دوره ها کاملا تضمینی، جامع و کاربردی بوده و شما می توانید با شرکت در کلاس های آموزشگاه دنیز، مهارت های خود را ارتقا داده و درآمدتان را چندین برابر کنید.

پشتیبانی نامحدود و تجدید دوره

پشتیبانی بعد از دوره نامحدود و همیشگی بوده و شما می توانید هر زمان که خواستید برای رفع اشکال و دریافت مشاوره با آموزشگاه دنیز در ارتباط باشید.
در صورتی که مباحث دوره را به خوبی یاد نگرفتید؛ می توانید با هماهنگی آموزشگاه، به صورت رایگان دوباره در دوره ها شرکت کنید.

منابع آموزشی و مواد اولیه رایگان

آموزشگاه دنیز تمامی منابع لازم (جزوه، کتاب و فایل های آموزشی) را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید به راحتی در آزمون های فنی و حرفه ای قبول شوید.
مواد اولیه و متریال مورد نیاز هر دوره به صورت رایگان در اختیار شما گذاشته می شود و نیازی نیست هزینه جداگانه ای برای این کار صرف کنید.

مدرک معتبر و کلاس های مجهز

بعد از پایان دوره، مدرک معتبر بین المللی و قابل ترجمه از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور به شما اعطا می شود. (به شرط قبولی در آزمون های مربوطه)
دوره ها به صورت صد در صد عملی و در کارگاه های مجهز برگزار می شوند و فرصت تمرین و تکرار مباحث به شما داده می شود.

دوره های ویژه بازار کار

در پایان دوره، شما آمادگی لازم برای حضور در بازار کار داخلی و جهانی را خواهید داشت و برای شروع به کار نیازی به گذراندن دوره های مکمل ندارید.
در حین دوره مشاوره های لازم برای ورود به بازار کار (استخدام شدن یا راه اندازی کسب و کار شخصی) به شما هنرجویان گرامی داده می شود.

بدون محدودیت سنی و جغرافیایی

دوره‌های دنیز پیش نیاز و شرایط پذیرش خاصی نداشته و شما می‌توانید با هر سن، مدرک تحصیلی و تجربه کاری در آنها شرکت کنید. (هم آقایان و هم خانم‌ها)
اگر ساکن سایر شهرها هستید؛ می توانید در حین دوره در خوابگاه معرفی شده از سوی آموزشگاه اقامت داشته باشید.

_

دریافت مشاوره رایگان درباره کلاس باریستایی

اساتید و هنرجویان و فارغ التحصیلان دوره باریستا

نمونه کارهای هنرجویان دوره باریستا

اساتید دوره فنی و حرفه ای آموزش باریستا

اساتید آموزش باریستا در آموزشگاه دنیز جزء بهترین اساتید این حوزه محسوب می شوند. شما با شرکت در این کلاس ها می توانید مهارت های حرفه باریستا را از کارشناسان مجرب و باریستاهای متخصص و حرفه ای آموزش ببینید. این اساتید سالها تجربه کار عملی و همچنین تجربه تدریس در این زمینه را دارند و با استفاده از جدیدترین و بهترین متدهای آموزشی سرفصل های مختلف را ارائه می دهند.

نحوه برگزاری کلاس آموزشی باریستا

کلاس آموزشی باریستا در مجموعه دنیز به صورت کاملا کاربردی برگزار می شود. این کلاس شامل دروس تئوری و شناخت کامل قهوه، انواع آن، آشنایی با تجهیزات و لوازم کافه، روش های مشتری مداری و … می شود. در کنار تدریس تئوری، مهارت های لازم برای تبدیل شدن به یک باریستا حرفه ای نیز به صورت عملی در کارگاه های مجهز ارائه می شوند. هنرجویان می توانند در کنار فراگرفتن مطالب تئوری، به صورت عملی نیز مهارت های مختلف مانند تهیه انواع نوشیدنی بر پایه قهوه، روش رست کردن قهوه و … را تجربه کنند و به خوبی برای ورود به بازار کار آماده شوند.

جدید ترین مقالات دنیز در حوزه آموزش باریستا و ویتر کافه

اگر دوست دارید با آمادگی ذهنی و اطلاعات تخصصی بیشتری در دوره باریستایی موسسه دنیز شرکت نمایید؛ به شما توصیه می کنیم با دقت و تمرکز کافی پیش از ثبت نام و حضور در کلاس؛ مقاله های کاربردی زیر که با هدف آموزش رایگان باریستا تالیف شده اند را مطالعه فرمایید. این مقاله ها موضوعات متنوعی از جمله معرفی شغل های مربوط به این رشته (باریستا، بارتندر، ویتر و مدیر کافی شاپ) و تجهیزات و وسایلی که در این دوره روش کار با آن ها را خواهید آموخت را شامل می شود.

نمایش بیشترنمایش کمتر
_

سوالات متداول عمومی هنرجویان درباره دوره باریستایی

آیا برای حضور در کلاس آموزش باریستا لازم است که قبلا در کافه کار کرده باشیم؟

خیر. داشتن اطلاعات قبلی و سابقه کاری در حوزه کافه برای شرکت در دوره آموزش باریستایی ضروری نمی باشد؛ چرا که این دوره به گونه ای طراحی شده است که هم افراد مبتدی که آشنایی خاصی با صنعت قهوه و کافه داری ندارند؛ بتوانند در آن شرکت نمایند و هم افراد نیمه حرفه ای و یا حتی حرفه ای در این حوزه که دوست دارند مهارت های باریستایی خود را بهبود بخشیده و به روز کنند. اساتید در این کلاس از سرفصل های مقدماتی آموزش باریستا مانند آشنایی با مراحل پرورش قهوه و رسیدن آن از مزرعه به فنجان شروع کرده و به صورت گام به گام به تدریس مباحث پیچیده تر و حرفه ای تر می پردازند.

آیا بعد از اتمام دوره آموزش باریستا باید در دوره های کارآموزی شرکت کنیم تا بتوانیم وارد بازار کار شویم؟

خیر. دوره آموزش باریستایی تهران در آموزشگاه دنیز دارای کامل ترین و جامع ترین سرفصل ها بوده و افرادی که در این کلاس شرکت می کنند؛ با انجام تمرین های فراوان در حین دوره به مهارت بالایی در تهیه و تزیین و سرو انواع نوشیدنی های بر پایه قهوه و سایر نوشیدنی های سرد و گرم کافه ای می رسند. به همین علت هنرجویان می توانند بلافاصله بعد از دوره، بدون نیاز به شرکت کردن در دوره های مکمل و کارآموزی وارد بازار کار شده و در موقعیت های شغلی متنوع از قبیل مدیریت کافه، باریستایی، بارتندری و ویتری مشغول به کار شوند و به درآمدهای قابل توجهی دست یابند.

آیا با شرکت در دوره باریستا آموزشگاه دنیز می توانیم مدرک بین المللی باریستا دریافت نماییم؟

بله. آموزشگاه دنیز دارای مجوز رسمی از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور می باشد؛ بنابراین این دوره شامل آموزش باریستا با مدرک بین المللی (فنی و حرفه ای) بوده و تمامی هنرجویان با حضور در آن قادر خواهند بود مهارت های باریستایی، بارتندری، ویتری و مدیریت کافه را از پایه تا پیشرفته یاد گرفته و در پایان دوره، به واسطه مهارت هایی که در این کلاس کسب کرده اند؛ در آزمون های مربوطه شرکت کرده و مدرک بین المللی باریستایی را از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور دریافت نمایند.  

دوره آموزش باریستا فنی حرفه ای در چگونه محیطی و به چه نحوی برگزار می شود؟ آیا دوره صرفا تئوری است یا صرفا عملی؟

کلاس آموزش باریستا تهران در آموزشگاه فنی و حرفه ای دنیز به صورت هم عملی و هم تئوری و در کارگاه های مجهز برگزار می گردد؛ بدین صورت که در تمامی جلسات، اساتید در ابتدا توضیحات تئوری و دستورالعمل های لازم برای تهیه نوشیدنی های کافه ای و یا کار با تجهیزات کافه و سایر سرفصل های دوره ارائه می دهند؛ سپس تمرین های عملی و پروژه های اجرایی متنوعی را به هنرجویان محول کرده و زمان و امکانات لازم برای انجام این تمرین ها را در اختیار هنرآموزان قرار می دهند. به علاوه؛ کارگاه هایی که ما برای برگزاری دوره های آموزش باریستا با مدرک فنی و حرفه ای در این آموزشگاه در نظر گرفته ایم؛ کاملا شبیه به یک کافه و مجهز به جدیدترین دستگاه های این حوزه هستند. این موضوع فرصت فوق العاده ای را برای هنرجویان دوره فراهم می کند که بتوانند در محیط کاری واقعی فعالیت کرده و از هر جنبه ای آمادگی لازم برای ورود به صنعت کافه و استخدام شدن در کافه های بنام و معتبر را کسب کنند.

هنرجویان برای شرکت در دوره آموزش تخصصی قهوه و باریستا کدام وسایل و مواد اولیه را باید تهیه کرده و با خود به آموزشگاه بیاورند؟

خوشبختانه برای حضور در کلاس تخصصی باریستا لزومی ندارد که هنرجو خودش هیچ وسیله یا مواد اولیه را تهیه کرده و با خودش به کلاس بیاورد؛ چرا که آموزشگاه فنی و حرفه ای دنیز مسئولیت تامین تمامی وسایل و مواد غذایی مورد نیاز برای این دوره را به صورت رایگان در هر جلسه در اختیار کارآموزان قرار می دهد.

بعد از اتمام دوره کلاس آموزش باریستا در تهران هنرجویان از چه روش هایی می توانند از پشتیبانی و راهنمایی های آموزشگاه در مسیر شغلی خود بهره بگیرند؟

تا کنون دوره های باریستا زیادی در این آموزشگاه برگزار شده است و ما برای حفظ روابط دانشجویان با آموزشگاه و حمایت از فارغ التحصیلان حتی بعد از اتمام دوره روش های متنوعی را ابداع کرده ایم که از جمله آن ها می توان به ارتباط آنلاین از طریق وب سایت آموزشگاه، ارتباط تلفنی، ایمیلی و بهره گیری از شبکه های اجتماعی و مراجعه حضوری اشاره کرد. لذا شما علاقه مندان محترم می توانید حتی بعد از پایان یافتن کلاس نیز با آموزشگاه و اساتید دوره در ارتباط بوده و سوالات خود را با آن ها در میان بگذارید.

اگر ساکن دیگر شهرها غیر از تهران باشیم می توانیم در کلاس فنی و حرفه ای آموزش باریستا کافه شرکت نماییم؟

بله. مفتخر هستیم که اعلام کنیم در آموزشگاه فنی حرفه ای باریستا دنیز، بسیاری از هنرآموزان دوره ساکن سایر شهرهای ایران غیر از تهران بوده و ما برای این عزیزان خوابگاه هایی را در نظر گرفته ایم که می توانند به راحتی در مدت برگزاری دوره که پنج روز می باشد؛ در آن جا اقامت داشته باشند. به علاوه؛ خوابگاه ها را از نظر مسافت و فاصله تا آموزشگاه در نزدیک ترین حالت ممکن انتخاب کرده ایم تا تردد را برای کارآموزان محترم دوره آسان تر نماییم. 

چه تضمینی وجود دارد که با شرکت در دوره آموزش باریستا و بار تندر؛ بتوانیم صفر تا صد این رشته را به خوبی یاد بگیریم؟

رضایت بالای کارآموزان از این دوره طی سال های گذشته؛ به خوبی نشان دهنده کیفیت و سطح بالای آموزش ها در این آموزشگاه و تضمین کننده یادگیری برای همه علاقه مندان می باشد. این دوره شامل آموزش صفر تا صد باریستایی، بارتندری، بار سرد، بار گرم، ویتری و مدیریت کافه بوده و فرصتی بی نظیر جهت یادگیری مهارت های تازه برای دوستداران کارهای هنری – فنی فراهم کرده است. به علاوه؛ این تضمین را به شما می دهیم که اگر به هر دلیلی، بعد از پایان یافتن دوره احساس کردید که به خوبی مباحث را یاد نگرفته اید؛ آموزشگاه دنیز به شما مجوز تکرار مجدد کلاس به صورت رایگان را می دهد.

آیا با شرکت در دوره باریستا مقدماتی تا پیشرفته، می توانیم مهارت مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک باریستا حرفه ای از قبیل تهیه انواع نوشیدنی های کافه و لاته آرت را به دست بیاوریم؟

بله. این کلاس دربرگیرنده آموزش گام به گام باریستا بوده و اساتید دوره به صورت تدریجی تمامی مهارت هایی که برای تبدیل شدن به یک باریستا حرفه ای نیاز دارید در خود پرورش دهید را بر طبق استانداردهای روز دنیا و با بهره گیری از جدیدترین تجهیزات به شما می آموزند. در این دوره صفر تا صد باریستا از جمله روش های عصاره گیری و دم آوری و تهیه انواع قهوه، لته آرت، کار با دستگاه های اسپرسو / قهوه ساز صنعتی و بسیاری موارد دیگر را به صورت اصولی و از پایه تا پیشرفته را به شما آموزش داده می شود و منابع یادگیری تکمیلی از قبیل جزوه، pdf، کتاب و فیلم و ویدیو های آموزشی متعدد نیز در اختیار شما قرار داده می شود.

آموزشگاه دنیز برای علاقه مندان کار در کافه چه دوره های دیگری به غیر از دوره باریستا دارد؟

آموزشگاه دنیز دوره های متعددی را برای دوستداران صنعت قهوه و کافه داری در نظر گرفته است برای مثال دوره آموزش کافی شاپ می تواند برای افرادی که علاقه مند به راه اندازی کافه شخصی خودشان هستند؛ مفید و کاربردی باشد و دوره آموزش کیک کافی شاپی برای کسانی که به هنر قنادی و کیک پزی علاقه دارند؛ می تواند تجربه آموزشی جالبی باشد.

_

اطلاعات بیشتر درباره دوره آموزش باریستا مقدماتی تا پیشرفته در تهران

توانایی های شما بعد دوره آموزش باریستا

دوره آموزش باریستا با مدرک بین المللی در مجموعه دنیز به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی برگزار می شود. سرفصل های این دوره براساس استانداردهای سازمان فنی و حرفه ای و مطابق با سرفصل های این سازمان می باشد. دروس ارائه شده توسط اساتید دوره باریستا کاملا کاربردی و به روز می باشند که مهمترین آنها عبارتند از:

 • شناخت قهوه و اطلاعات لازم درباره آن از مرحله کاشت در مزرعه تا سرو شدن در فنجان
 • شناخت انواع دانه های قهوه (عربیکا، روبوستا، اکسلسا، لیبریکا، دانه قهوه سبز و …)
 • توانایی عصاره گیری قهوه به روش های متنوع و با رعایت استانداردها و اصول بهداشتی
 • توانایی کار با دستگاه های صنعتی مختلف کافه (گرایندر، شیکر، قهوه ساز، اسپرسو ساز و …)
 • کسب مهارت بالا در تهیه و سرو انواع قهوه (لاته، آمریکانو، کاپوچینو، اسپرسو، موکا و …)
 • توانایی تهیه و سرو انواع نوشیدنی های سرد (شیک، آیس کافی و …)
 • کسب مهارت در تهیه و سرو انواع دمنوش ها (چای گیاهی، دمنوش های لاغری، آرام بخش و …)
 • مهارت در تهیه فوم شیر و تزئین نوشیدنی ها با آن (توانایی تهیه لته آرت به صورت تخصصی)
 • توانایی بالا در ارتباط موثر با مشتریان، مشتری مداری و سرویس دهی مناسب به مشتری های کافه
 • کسب مهارت در اصول نگهداری از تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز در شغل های باریستا و ویتر و بار تندر
 • توانایی رعایت بهداشت محیط کار و روش های نظافت دستگاه های تهیه و تزئین نوشیدنی ها
 • مهارت در تدوین لیستی از نوشیدنی های کافه برای درج در منو به گونه ای که برای مشتری جذاب باشد
 • کسب مهارت های مورد نیاز برای دم کردن قهوه به صورت تخصصی و انواع روش های دم آوری قهوه
 • توانایی مدیریت و کنترل هزینه های مربوط به نوشیدنی های کافه ای و روش های صرفه جویی در هزینه ها
 • مهارت بالا در دکور بندی و طراحی داخلی کافه جهت جلب رضایت مشتری و سرو بهترین آیتم ها
 • توانایی شناخت انواع فنجان ها و ظرف های سرو نوشیدنی در سایزهای متنوع و انتخاب بهترین آن ها
 • توانایی شست و شوی صحیح و حرفه ای دستگاه های صنعتی کافه مانند قهوه ساز و اسپرسو ساز
 • مهارت بالا در سرویس کاری دوره ای دستگاه هایی از قبیل شیکر، قهوه ساز و اسپرسو ساز و …
 • و بسیاری توانمندی های دیگر که برای تبدیل به یک باریستا حرفه ای لازم است آن ها را فرا بگیرید

مدت زمان یادگیری باریستایی و ویتر کافه

طول دوره آموزش باریستا در آموزشگاه دنیز 35 ساعت در 5 روز می باشد که زمان برگزاری این کلاس متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تاریخ برگزاری دوره های مختلف باریستا در طول سال می توانید با کارشناسان آموزشگاه دنیز تماس بگیرید.

مدرک فنی و حرفه ای باریستایی (مدرک بین المللی باریستا)

یکی از مهمترین مزایای شرکت در دوره آموزش باریستا دنیز اخذ مدرک معتبر پس از پایان دوره است. هنرجویان پس از اتمام کلاس و قبولی در آزمون مربوطه، مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای را دریافت می کنند. این مدرک از اعتبار بسیار بالایی برخوردار بوده و به راحتی می توان با استفاده از آن در بازار کار مشغول به کار شد.

همچنین افرادی که به دنبال مهاجرت کاری از طریق شغل باریستا هستند، با داشتن این مدرک کار راحتی پیش رو خواهند داشت. زیرا مدارک صادر شده از طرف سازمان فنی و حرفه ای اعتباری بین المللی داشته و در بسیاری از کشورها مورد تایید می باشند.

مزایای شرکت در دوره آموزش باریستا آموزشگاه دنیز

اگر می خواهید تبدیل به یک باریستا حرفه ای شده و در بازار کار به موفقیت های بزرگی دست پیدا کنید، آموزشگاه دنیز بهترین گزینه برای یادگیری مهارت های لازم در این حرفه به شمار می رود. شرکت در دوره آموزش باریستا دنیز مزایایی برای شما به همراه خواهد داشت که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آموزش به صورت تئوری و عملی و محول کردن پروژه های فردی و گروهی به کارآموزان در دوره
 • امکان اقامت در خوابگاه برای هنرجویان شهرستانی در حین برگزاری دوره ها
 • پشتیبانی نامحدود بعد از دوره از هنرجویان به صورت تلفنی و حضوری
 • تجدید دوره رایگان در صورت عدم یادگیری و یا رضایت نداشتن کارآموزان از دوره
 • دریافت مدرک بین المللی باریستا از سازمان فنی و حرفه ای کشور با قابلیت ترجمه
 • تامین مواد اولیه و لوازم مورد نیاز برای شرکت در کلاس تخصصی آموزش باریستا

بازار کار شغل باریستا چگونه است؟

کافه ها به عنوان مکانی محبوب و پرطرفدار برای استراحت و کسب آرامش، دورهمی های دوستانه، قرارهای کاری، جشن ها و مراسم های مختلف مانند تولید، سالگرد ازدواج و … شناخته می شود. افراد زیادی علاقمند به سپری کردن اوقات خود در یک کافه هستند. به همین خاطر بازار کار کافه ها رونق خوبی دارد.

شغل باریستا هم که اصلی ترین حرفه مربوط به کافه محسوب می شود بازار کار عالی دارد. فرصت های شغلی مختلفی برای یک باریستا وجود دارد. افراد می توانند پس از گذراندن دوره آموزش باریستا و کسب مهارتهای لازم و مدرک معتبر، به عنوان یک باریستا در کافه های مختلف مشغول به کار شوند. اگر بودجه و سرمایه لازم در اختیار افراد باشد می توانند کسب و کار شخصی خود را راه اندازی کنند.

درآمد شغل باریستا چگونه است؟

دلایل مختلف وجود دارند که با توجه به آنها نمی توان مبلغ دقیقی را به عنوان درآمد یک باریستا مشخص کرد. هر باریستا با توجه به میزان تخصص و مهارت خود حقوق و درآمد متفاوتی دارد. همچنین موقعیت مکانی کافه، نوع و تعداد مشتریان، ساعت کاری و … نیز در تعیین درآمد شغل باریستا تاثیرگذارند. با اینکه بسیاری از افراد به عنوان باریستا مانند مشاغل دیگر حقوقی برابر با قانون کار دریافت می کنند اما ممکن است در بعضی کافه این مبلغ کمتر یا بیشتر باشد. برای مثال حقوق یک باریستا در شهر تهران بیشتر از شهرستان های کوچک است.

نمایش بیشترنمایش کمتر
4.9/5 - (15 امتیاز)

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *