آموزش کیک پزی

دوره آموزش کیک پزی در آموزشگاه فنی و حرفه ای دنیز توسط برجسته ترین و حرفه ای ترین قنادهای فعال در صنعت غذا و در کارگاه های کاملا مجهز و پیشرفته برگزار می گردد. این دوره دارای بالاترین سطح کیفیت و رضایت در آموزشگاه بوده و شما هنرجویان گرامی می توانید ضمن یادگیری مهارت تهیه، تزیین و سرو انواع کیک ها به روش حرفه ای و اصولی، با شرکت و قبولی در آزمون های کتبی و عملی، مدرک بین المللی کیک پزی از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور دریافت نمایید.

شرکت در کلاس کیک پزی آموزشگاه دنیز به شما این امکان را می دهد که بتوانید به صورت رسمی کارگاه پخت کیک خود را تاسیس نمایید و اشتغال زایی داشته باشید. همچنین شما می توانید با در دست داشتن مدرک بین المللی کیک پزی که مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای می باشد، حتی در سایر کشورها نیز مشغول به کار شوید؛ چرا که مدرک فنی و حرفه ای قابلیت ترجمه دارد و حتی در سایر کشورها نیز معتبر شناخته می شود.

در دوره فنی و حرفه ای کیک پزی تهران ابتدا شما را با طرز تهیه خاص ترین و زیباترین کیک ها با بهترین طعم ها آشنا کرده و در ادامه کلاس به شما هنرجویان گرامی می آموزیم که چگونه و با استفاده از چه ابزارهایی باید کیک هایی که در نهایت هنر و سلیقه آماده کرده اید را به بهترین شکل ممکن تزیین کرده و در ظرف های متنوع سرو نمایید؛ بنابراین توانایی های شما بعد از کلاس کیک پزی شامل تهیه انواع کیک ها برای تولد، عروسی، نامزدی و سایر مناسبت ها از پایه تا تزیین می باشد.

گالری تصاویر دوره پخت کیک

کلاس آموزش کیک پزی از مبتدی تا پیشرفته

این دوره شامل آموزش کیک پزی از مقدماتی تا حرفه ای بوده و به همین دلیل هم برای هنرجویان مبتدی که به دنبال یادگیری آسان و گام به گام این رشته بوده و در حوزه قنادی و کار با ابزارهای پیشرفته پخت کیک دانش و تخصصی ندارند، مناسب است و هم برای افراد حرفه ای تر که تجربه قبلی در این زمینه داشته و می خواهند مهارت های خود را بهبود داده و تخصص خود در زمینه کیک پزی حرفه ای و پیشرفته را به حد استادی برسانند.

چه دنبال یادگیری پخت کیک از پایه و دستور پخت های آسان و فوری باشید؛ چه به دنبال یادگیری روش های نوین و خلاقانه و پیشرفته برای تهیه و تزیین کیک، به شما اطمینان می دهیم در دوره آموزش صفر تا صد کیک پزی دنیز، به حدی از مهارت و هنرمندی خواهید رسید که قادر خواهید بود با تهیه بهترین و با کیفیت ترین کیک ها، مناسبت ها و جشن های خود (از تولد گرفته تا نامزدی و عروسی و فارغ التحصیلی) را زیباتر و ماندگارتر کرده و مهمانی های خاص تر و باشکوه تری برگزار کنید.

آموزشگاه دنیز با در اختیار گذاشتن تمامی مواد و متریال مورد نیاز برای آماده سازی و پخت کیک و وسایل لازم برای تهیه و تزیین نهایی کیک ها، به هنرجویان کمک می کند که بدون هیچ نگرانی بابت تهیه وسایلِ کمک آموزشی، مطابق با استانداردهای روز دنیا آموزش های ارائه شده در کلاس را دریافت نموده و فرا بگیرند. به شما قول می دهیم دوره کیک پزی تجربه آموزشی فوق العاده ای برای شما خواهد بود که تا سال های سال می توانید از طریق آن کسب درآمد کرده و در مراسم های خود با بهترین و خوش طعم ترین کیک ها از مهمانان خود پذیرایی نمایید.

_

سرفصل های دوره آموزش کیک پزی

معرفی ابزارهای کیک پزی و آموزش کار با آن ها
آموزش کار با انواع قالب، قیف و ماسوره در کیک پزی
آموزش کار با پیمانه اندازه گیری، وردنه و ترازو به روش صحیح
آموزش برش صحیح کیک بدون آسیب زدن به آن
آموزش پخت و دیزاین حرفه ای کیک فوندانت
آموزش زیر سازی اصولی و حرفه ای و طراز کردن دقیق
آموزش فرم دادن اصولی به خامه
آموزش خامه کشی حرفه ای کیک های مختلف
آموزش فیلینگ کیک به روش های متنوع
آموزش کار با انواع رنگ خوراکی مورد استفاده در کیک پزی
آموزش گاناش کشی حرفه ای برای قناد ها و کیک پز ها
آموزش تکنیک شارپ ایج در کیک پزی
آموزش کار با ماسوره ها
آموزش تزئین حرفه ای کیک با مواد مختلف
آموزش پخت کیک تولد
آموزش پخت کیک عروسی
آموزش پخت کیک مجلسی
نمایش بیشترنمایش کمتر
آموزش کیک اسفنجی با رسپی دقیق و کارگاهی
آموزش پخت و دیزاین حرفه ای کیک خامه ای
آموزش کار با خمیر فوندانت
آموزش کار با خمیر گامپیست
آموزش باتر کریم
آموزش سس براق
آموزش سس مخملی
آموزش تکنیک استنسیل
آموزش کار با ایزومالت
آموزش کاپ کیک با دیزاین خامه
آموزش کاپ کیک با دیزاین فوندانت
آموزش انواع مواد اولیه مورد استفاده در قنادی
آموزش رعایت نکات بهداشتی در پخت کیک
آموزش شیوه بسته بندی مناسب کیک
آموزش قیمت گذاری کیک به روش اصولی
آموزش طراحی و پخت کیک های چند لایه و چند طبقه
آموزش بازاریابی و تبلیغات برای فروش کیک
نمایش بیشترنمایش کمتر
_

شهریه و مدت زمان یادگیری پخت کیک حرفه ای

شهریه دوره کیک پزی عمومی

3/5 میلیون تومان

طول دوره آموزش کیک پزی

18 ساعت در 3 روز متوالی

شهریه دوره کیک پزی خصوصی

7 میلیون تومان

_

هزینه آموزش کیک پزی

هزینه کلاس کیک پزی عمومی

شهریه دوره آموزش صفر تا صد کیک پزی در تهران (دوره عمومی) 3.5 میلیون تومان بوده و هزینه ای معقول و منطقی برای علاقه مندان هنر و قنادی به حساب می آید. دوره عمومی برای افرادی که دوست دارند در دوره های گروهی با شرکت کنندگان بیش از یک نفر حضور داشته باشند و اقتصادی بودن قیمت کلاس برای شان اهمیت دارد؛ مناسب است.

در این دوره، یادگیری ها به صورت کار تیمی بوده و شما می توانید همراه دوستان و آشنایان خود در این کلاس شرکت کنید و این تجربه آموزشی را برای خود لذت بخش تر نمایید. تاریخ و زمان برگزاری کلاس کیک پزی عمومی در تهران از سوی آموزشگاه و بنا به نظر کادر آموزشی موسسه تعیین می شود.


هزینه کلاس کیک پزی خصوصی

شهریه دوره جامع کیک پزی (دوره خصوصی) 7 میلیون تومان است. بدون شک دوره های پخت کیک خصوصی نیز مانند دوره های عمومی نقاط مثبت و منفی خود را دارند. از جمله مهم ترین جنبه های مثبت در کلاس های خصوصی؛ انعطاف پذیر بودن ساعت و روز برگزاری کلاس ها بر اساس نیاز ها و شرایط هر هنرجو می باشد.

گفتنی است که در دوره های خصوصی، تمام توجه و تمرکز استاد روی یک هنرجو بوده و به همین علت کوچک ترین خطاها نیز به چشم آمده و در حین دوره برطرف می شوند. بنابراین با گذراندن دوره کیک پزی خصوصی شما به حدی از مهارت و دانش تخصصی خواهید رسید که قادر خواهید بود بهترین کیک ها را بدون هیچ عیب و نقصی تهیه کرده و آنها را به شیوه ای ماهرانه تزیین نمایید.


نحوه پرداخت هزینه کلاس کیک پزی

برای پرداخت هزینه دوره آموزش کیک پزی در آموزشگاه فنی و حرفه ای دنیز می توانید به دو روش نقدی و اقساطی اقدام نمایید که اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تقسیم بندی و پرداخت شهریه در زمان ثبت نام توسط کادر آموزشی موسسه در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در ضمن؛ برای پرداخت هزینه و ثبت نام اولیه در کلاس نیازی به مراجعه حضوری نیست و این کار را می توانید به صورت آنلاین و یا تلفنی انجام دهید.

قیمت کلاس کیک پزی در سال 1403 نیز مانند سال های گذشته به گونه ای در نظر گرفته شده است که تمامی گروه های شغلی جامعه توانایی پرداخت آن و شرکت در دوره را داشته باشند. به علاوه؛ با توجه به خوش مسیر بودن موسسه و دسترسی آن به وسایل نقلیه عمومی؛ هزینه رفت و آمد نیز برای شرکت کنندگان بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه است و همین موضوع باعث شده علاقه مندان از شرق، غرب، جنوب و شمال استان تهران و سایر شهرهای ایران برای شرکت در این دوره به آموزشگاه فنی و حرفه ای دنیز مراجعه کنند.


مدت زمان یادگیری کیک پزی

دوره فنی و حرفه ای آموزش کیک پزی تهران طی 4 روز متوالی و در 28 ساعت برگزار می شود. مدت زمان کلاس به گونه ای در نظر گرفته شده است که نه خیلی کوتاه باشد و نه خیلی طولانی و بدین ترتیب شرایط برای یادگیری مباحث از مبتدی تا پیشرفته برای همه شرکت کنندگان با هر سطح دانش و تجربه فراهم شود.

در این چهار جلسه شما با حضور در کارگاه های مدرن و مجهز متعلق به آموزشگاه کیک پزی دنیز؛ به صورت گام به گام و مرحله به مرحله با راهنمایی اساتید موسسه و انجام تمرین های عملی متعدد؛ صفر تا صد مهارت های مورد نیاز برای پخت و آماده سازی کیک تولد و سایر مدل های کیک از پایه تا تزیین را به دست آورده و با انواع دستور پخت آسان تا حرفه ای و پیشرفته و وسایل و ترفندهای روز کیک پزی آشنا می شوید.

نمایش بیشترنمایش کمتر
_

نظرات هنرآموزان دوره آموزش کیک پزی

_

سوالات متداول هنرجویان درباره دوره کیک پزی

آیا دوره کیک پزی تضمینی می باشد و در صورت یاد نگرفتن هنرجو آموزشگاه چه تدابیری دارد؟

بله. دوره فنی و حرفه ای کیک پزی کاملا تضمینی می باشد و در صورتی که هنرجو احساس کند که یاد نگرفته است؛ به صورت رایگان می تواند مجددا در دوره شرکت نماید.

آیا مواد و متریال کارعملی حین کلاس آموزش کیک پزی را هنرجو باید تهیه بکند؟

خیر. کلیه مواد و لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای انجام تمرین های عملی در کلاس کیک پزی در اختیار هنرآموزان گرامی قرار می گیرد و هنرآموزان گرامی نیاز نیست هیچ چیزی با خودشان به کلاس بیاورند.

آیا دوره آموزشی کیک پزی پیش نیاز دارد ؟

خیر. دوره کیک پزی در تهران هیچ پیش نیازی ندارد و مطالب در این دوره از پایه آموزش داده خواهد شد.

پس از اتمام دوره کیک پزی چه مدارک و گواهینامه هایی ارائه می گردد؟

بعد از گذراندن دوره آموزش کیک پزی حرفه ای در تهران در آموزشگاه دنیز، گواهینامه بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای به هنرجویان گرامی اعطا می گردد که قابلیت ترجمه دارد و حتی در سایر کشورها نیز معتبر می باشد.

آیا پس از اتمام این دوره می توان وارد بازار کار شد و اقدام به تاسیس کارگاه کیک پزی نمود؟

بله. این دوره شامل آموزش صفر تا صد کیک پزی ساده تا پیشرفته بوده و طرز تهیه کلیه کیک ها اعم از خامه ای و فوندانت و کیک های کافی شاپی و کیک های سابله به صورت اصولی می آموزد به هنرجو آموزش داده می شود. به علاوه؛ رسپی هایی که توسط مربیان دوره ارائه می شود؛ رسپی های دقیق و کارگاهی می باشد، به صورتی که هنرجو بلافاصله بعد از دوره می تواند اقدام به تاسیس کارگاه شخصی خود کند.

آیا آموزش ها به صورت عملی می باشد و خود هنرجو در کلاس کیک پزی به صورت عملی کار می کند و کیک تهیه و تزیین می نماید؟

بله. آموزش ها کاملا به صورت عملی می باشد و مربی به صورت تئوری و عملی دستور پخت انواع و اقسام کیک های ساده تا پیشرفته را در اختیار هنرجویان گرامی قرار می دهد. یعنی هنرجویان در حین دوره آموزش کیک پزی صفر تا صد؛ تک تکِ آموزش هایی را که فراگرفته اند؛ به کار می گیرند و کیک های خودشان را درست می کنند و با خودشان به منزل می برند.

پشتیبانی بعد از دوره پخت و تزیین کیک به چه صورت می باشد؟

آموزشگاه کیک پزی در تهران ، بعد از اتمام دوره پشتیبانی نامحدود دارد و هنرجویان می توانند به صورت تماس تلفنی و یا به صورت حضوری مراجعه نمایند و سوالات خود را از استاد دوره بپرسند و اشکالات خود را برطرف نمایند.

هنرجویان شهرستان چطور می توانند در این دوره آموزش کیک پزی فنی حرفه ای شرکت نمایند؟

به هنرجویان شهرستانی که قصد دارند در دوره آموزش کیک پزی در تهران شرکت کنند؛ خوابگاه ارائه می گردد.

آیا می توان بعد از این دوره هر نوع کیک با هر شکل و ابعادی را تهیه نمود؟

بله. آموزشگاه کیک پزی تهران تضمین می کند که هنرجو می تواند بعد از اتمام دوره انواع و اقسام کیک ها در ابعاد و طرح و طعم های مختلف به روش حرفه ای تهیه کند و کیک ها را به صورت اصولی زیرسازی و خامه کشی نماید و بهترین شکل ممکن تزیین کند.

_

چرا آموزشگاه دنیز را برای یادگیری انتخاب کنیم؟

_
اساتید مجرب و دوره های تضمینی

اساتید دوره ها بسیار مجرب، حرفه ای و باتجربه بوده و شما می توانید تمامی سوالات و اشکالات خود را با آن ها در میان بگذارید.
دوره ها کاملا تضمینی، جامع و کاربردی بوده و شما می توانید با شرکت در کلاس های آموزشگاه دنیز، مهارت های خود را ارتقا داده و درآمدتان را چندین برابر کنید.

پشتیبانی نامحدود و تجدید دوره

پشتیبانی بعد از دوره نامحدود و همیشگی بوده و شما می توانید هر زمان که خواستید برای رفع اشکال و دریافت مشاوره با آموزشگاه دنیز در ارتباط باشید.
در صورتی که مباحث دوره را به خوبی یاد نگرفتید؛ می توانید با هماهنگی آموزشگاه، به صورت رایگان دوباره در دوره ها شرکت کنید.

منابع آموزشی و مواد اولیه رایگان

آموزشگاه دنیز تمامی منابع لازم (جزوه، کتاب و فایل های آموزشی) را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید به راحتی در آزمون های فنی و حرفه ای قبول شوید.
مواد اولیه و متریال مورد نیاز هر دوره به صورت رایگان در اختیار شما گذاشته می شود و نیازی نیست هزینه جداگانه ای برای این کار صرف کنید.

مدرک معتبر و کلاس های مجهز

بعد از پایان دوره، مدرک معتبر بین المللی و قابل ترجمه از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور به شما اعطا می شود. (به شرط قبولی در آزمون های مربوطه)
دوره ها به صورت صد در صد عملی و در کارگاه های مجهز برگزار می شوند و فرصت تمرین و تکرار مباحث به شما داده می شود.

دوره های ویژه بازار کار

در پایان دوره، شما آمادگی لازم برای حضور در بازار کار داخلی و جهانی را خواهید داشت و برای شروع به کار نیازی به گذراندن دوره های مکمل ندارید.
در حین دوره مشاوره های لازم برای ورود به بازار کار (استخدام شدن یا راه اندازی کسب و کار شخصی) به شما هنرجویان گرامی داده می شود.

بدون محدودیت سنی و جغرافیایی

دوره‌های دنیز پیش نیاز و شرایط پذیرش خاصی نداشته و شما می‌توانید با هر سن، مدرک تحصیلی و تجربه کاری در آنها شرکت کنید. (هم آقایان و هم خانم‌ها)
اگر ساکن سایر شهرها هستید؛ می توانید در حین دوره در خوابگاه معرفی شده از سوی آموزشگاه اقامت داشته باشید.

_

دریافت مشاوره رایگان درباره کلاس کیک پزی

اساتید و هنرجویان و فارغ التحصیلان دوره کیک پزی

نمونه کارهای هنرجویان دوره کیک پزی

استاد دوره کیک پزی

اساتید مجموعه ما تجربه و سابقه کافی در زمینه پخت حرفه ای انواع کیک و برگزاری دوره ها و ورکشاپ های آموزشی برای گروه های مختلف سنی را دارند؛ بنابراین می  توانند به راحتی آموزش های لازم از سطح مبتدی تا سطح پیشرفته را در اختیار شما دهند و یادگیری این مهارت را برای شما تبدیل به تجربه ای دلچسب و شیرین نمایند.

لازم به ذکر است؛ راهنمایی و تدریس اساتید کلاس کیک پزی به تدریس طرز تهیه کیک تولد و سایر مدل های کیک ختم نمی شود و آن ها آموزش های لازم برای کارآفرینی و تاسیس بیزینس شخصی در حوزه قنادی را نیز ارائه می کنند. از نحوه قیمت گذاری کیک های خانگی گرفته تا ترفندهای بسته بندی، بازاریابی، یافتن مشتری، فروش، راه اندازی کارگاه کیک پزی یا مغازه قنادی و …؛ شما مطالب ارزشمند و کاربردی را در دوره خواهید آموخت.

آموزش کیک پزی در تهران و شهرستان ها

آموزشگاه دنیز آماده ارائه آموزش ها برای هنرجویان تهران و سایر شهرهای ایران در شرق، غرب، جنوب یا شمال می باشد؛ چرا که هنرجویان دوره کیک پزی ساکن شهرستان ها می توانند در زمان برگزاری دوره در خوابگاه معرفی شده از سمت آموزشگاه اقامت داشته باشند. خوابگاه معرفی شده به آموزشگاه بسیار نزدیک بوده و این امر تردد به موسسه را برای شما کارآموزان گرامی بسیار آسان و کم هزینه می نماید.

جدید ترین مقالات دنیز در حوزه آموزش کیک پزی

در این قسمت تعدادی از بهترین و پرکاربردترین مقاله های آموزشگاه فنی و حرفه ای دنیز در زمینه آموزش رایگان کیک پزی و ترفندها و تکنیک های مربوط به آن را برای شما آورده ایم. اگر دغدغه شما یادگیری موثر این رشته با هدفِ تهیه کیک های خوشمزه برای خانواده و دوستان و آشنایان است و یا قصد دارید با فراگیری این مهارت ارزشمند و سودمند، درآمدزایی داشته باشید؛ در هر دو صورت از شما دعوت می نماییم تا محتواهای درج شده در این بخش را به دقت مطالعه فرمایید و سپس با آمادگی ذهنی کامل در کلاس ثبت نام کرده و در جلسات حضور یابید.

نمایش بیشترنمایش کمتر
_

اطلاعات بیشتر درباره دوره آموزش کیک پزی

آموزش صفر تا صد کیک پزی

آموزشگاه فنی حرفه ای دنیز در تهران با بهره گیری از اساتید مجرب و استفاده از تجهیزات پیشرفته، اقدام به برگزاری دوره آموزش صفر تا صد کیک پزی نموده است. پس از شرکت در دوره می توانید مدرک معتبر از سوی سازمان فنی و حرفه ای دریافت کنید. دوره آموزش کیک پزی برای ورود به بازار کار طراحی شده و پس از اتمام دوره می توانید از این مهارت به عنوان شغل خانگی استفاده نموده و یا اقدام به تاسیس کارگاه های کیک پزی بپردازید.

ما در دوره جامع آموزش کیک پزی دنیز سعی کرده ­ایم به آموزش صفر تا صد کیک پزی بپردازیم. در این دوره آموزشی در گام اول با ابزار و تجهیزات مورد استفاده آشنا خواهید شد و تا گام نهایی پخت انواع کیک های ساده، کیک عروسی، مجلسی و کیک تولد آشنا خواهید شد. آموزش دکور حرفه ای و تزیین روی کیک، طراحی و خطاطی روی کیک با خامه، کار حرفه ای با ماسوره ها نیز آموزش داده می شود.

در ادامه این صفحه، شرح مختصری از سرفصل های تدریس شده در دوره کیک پزی تهران را برای شما آورده ایم تا شما عزیزان بتوانید با آگاهی و اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام در این دوره تصمیم بگیرید. اگر با خواندن این متن هنوز جای سوال یا ابهامی برای شما باقی مانده است؛ می توانید برای دریافت مشاوره رایگان قبل از ثبت نام در دوره با آموزشگاه دنیز تماس حاصل فرمایید.

 • آموزش ابزار کیک پزی و روش صحیح کار با آن ها

در دوره های تخصصی آموزشگاه کیک پزی  ابزار های کاربردی در پخت و تزیین معرفی شده و نحوه کار کردن با هر یک توضیح داده می شود. به علاوه؛ هنرجویان فرصت کافی برای کار و تمرین با این وسایل و رسیدن به مهارت کافی در این زمینه را خواهند داشت. 

برخی از مهم ترین تجهیزات و لوازمی که در دوره کیک پزی درباره آن ها توضیح داده خواهد شد، عبارت اند از: 

 1. فر و سینی فر
 2. ابزار خامه کشی
 3. ابزار فوندانت کشی
 4. ابزار نقاشی و خطاطی روی کیک
 5. پیمانه
 6. پالت
 7. الک 
 8. کاتر
 9. لیسک و فرچه
 10. کاغذ روغنی
 11. همزن برقی و دستی
 12. پایه گردان شیرینی پزی
 13. انواع قالب های کیک
 14. قیف و ماسوره
 15. پیمانه های اندازه گیری
 16. وردنه
 17. ترازو
 18. و …
 • آموزش کار با ماسوره ها و قالب ها و قیف ها

آموزش روش صحیح کار کردن با انواع قالب ها و قیف ها و ماسوره ها از مباحث کلیدی در کلاس کیک پزی است زیرا این لوازم از مهم ترین وسایل و تجهیزات پخت و تزئین کیک های خانگی یا تولد و عروسی هستند که استفاده از خامه را برای تهیه کیک ها راحت تر می کنند. استفاده از ماسوره ها در سایزهای متفاوت به ما در تزیین کیک با خامه کمک می کند. اگر میخواهید به صورت حرفه ای تزیین کیک با خامه و ماسوره را انجام دهید باید کار با انواع ماسوره را بلد باشید تا بدون هیچ گونه محدودیتی هر نوع تزیینی برای کیک تان پیاده سازی کنید.

 • آموزش کیک پزی تولد

دوره کیک پزی فنی و حرفه ای تهران شامل آموزش کیک تولد از پایه تا تزیین با خامه یا فوندانت یا هر دو به همراه تمامی نکات ریز و درشت آن می باشد. اصول تراز کردن کیک های طبقاتی به صورت مرحله به مرحله و گام به گام، خامه کشی و برش کیک، آموزش چسباندن برچسب روی کیک تولد، آموزش فوندانت کشی و طراحی روی کیک، کار با فوندانت و ایجاد اشکال مختلف هنری و رنگی برای ارائه کیک های تولد جذاب، طرز تهیه کیک تولد فوری و ساده و راحت و زیبا با خامه، گاناش، ژله یا بدون خامه قنادی، آموزش کیک تولد خوشمزه و زیبا و خوشگل به روش قنادی و با استفاده از وسایل کیک پزی حرفه ای مانند فر و همزن برقی و یا بدون آن ها و … همگی از صفر تا صد از سطح مقدماتی و مبتدی تا سطح حرفه ای و پیشرفته آموزش داده می شود.

مهارت های شما بعد از گذراندن دوره های تخصصی این رشته در آموزشگاه کیک پزی تهران به حدی می رسد که قادر خواهید بود انواع کیک های تولد با ویژگی های مختلف تهیه نمایید. برخی از مهم ترین آموزش های ارائه شده در این کلاس در خصوص طرز پخت و تزیین کیک های تولد و مهارت های اکتسابی شما بعد از این دوره شامل این موارد می باشد:

 • یادگیری روش پخت جدید ترین مدل کیک جشن تولد با ظاهر عالی و قشنگ به شکل یک یا دو یا سه طبقه (چند طبقه) با روکش فوندانت یا خامه یا هر دو
  • برای تعداد نفرات مختلف (تک نفره، برای 5 یا 10 یا 20 نفر یا بیشتر)
  • با طعم های متنوع شامل چیز کیک، وانیلی، قهوه، شکلاتی و کاکائویی، نسکافه ای، میوه ای، موزی و …
  • برای سنین مختلف (یک سالگی، هجده سالگی، چهل سالگی و …) و در شکل های متنوع مثل دایره، مربع، مستطیل و …
  • در سایزهای گوناگون از کوچک و مینی و کوچولو گرفته تا متوسط و بزرگ در وزن های متفاوت مانند یک کیلویی یا دو و سه و چهار کیلویی و بیشتر و مدل های خیس و شیفون و یخچالی و …
  • با تم ها و ظاهر ایرانی و خارجی، دخترانه مثل عروسکی و سیندرلا و پرنسسی و رنگین کمان، پسرانه مانند طرح ماشین و مرد عنکبوتی و پرسپولیسی و فوتبال، بچه گانه مثل باب اسفنجی و کفشدوزکی و لاک پشت های نینجا، بزرگسال، مردانه، زنانه، عاشقانه، شیک و لاکچری، فانتزی و خاص مانند تک شاخ و فرشته، کارتونی و رنگارنگ مثل بن تن و قرمز و صورتی و طوسی و سفید و طلایی و نقره ای، حرف ها و الفبای فارسی و انگلیسی، قلبی و ضربان قلب، گیتار، یلدایی، به شکل حیوانات، راه راه، زمستانی و تابستانی و بهاری و پاییزی، کهکشانی و …
  • برای تمامی اعضای خانواده و دوستان مانند همسر، مادر، پدر، برادر، خواهر و حیوانات خانگی مثل سگ و گربه و …
 • آموزش پخت کیک عروسی

دوره آموزش صفر تا صد کیک پزی به صورت جامع و کامل برای هنرجویانی است که می خواهند سبک جدیدی از از کیک عروسی را به نمایش بگذارند. آموزش پخت کیک عروسی چند طبقه با طراحی و تزیین های جذاب برای هنرجویان این حوزه تهیه شده است.

 • آموزش پخت کیک مجلسی

تمام معیار ها و نکات ریز ساخت پخت کیک مجلسی در این دوره آموزشی کیک پزی با مدرک آموزشگاه دنیز ارائه می شود تا هنرجویان بتوانند به مهارت کافی در این زمینه برسند.

 • آموزش کیک اسفنجی و کیک ساده

در این دوره تمامی فوت و فن های لازم برای تهیه و پخت کیک های ساده و اسفنجی آموزش داده می شود. کیک اسفنجی و کیک ساده فقط با چند ماده ساده درست می شود که احتمالا در آشپزخانه خود دارید. این کیک اسفنجی معمولا برای تهیه کیک های لایه ای استفاده می شود اما می توان از آن به عنوان کیک استفاده کرد. کاملا نرم، اسفنجی و خوشمزه! یکی از نکات مهم در پخت کیک اسفنجی، هم زدن تخم مرغ ها به اندازه کافی است. نکته دیگر در پخت کیک اسفنجی، مدیریت زمان پخت است. در صورت پخت بیش از حد، رطوبت کیک از بین رفته و کیک اسفنجی خشک می شود.

 • آموزش پخت و دیزاین کیک خامه ای

یکی از پر طرفدار ترین کیک ها در تولد، مهمانی و مجالس عروسی کیک خامه ای است. بهتر است کیک را یک روز قبل از خامه کشی آماده نموده و سپس آن را به لایه های مساوی تقسیم کنید و بین لایه ها را با شربت خیس نموده و خامه را به میزان لازم بین لایه ها قرار دهید. دیزاین یکی از بخش های مهم در کیک پزی است که باید هنرمندانه روی آن کار شود. بدین منظور می توان از میوه فصل، مروارید خوراکی، ترافل رنگی و شکلات ذوب شده استفاده کرد.

 • آموزش پخت و دیزاین کیک فوندانت

برای پخت کیک فوندانت پس از پختن کیک ساده، خمیر فوندانت را تهیه می کنیم. سپس با استفاده از رنگ ها خوراکی خمیر را به رنگ دلخواه درآورده و با استفاده از قالب هاب متنوع به آماده سازی نهایی کیک فوندانت می پردازیم. مزیت تزئین کیک با فوندانت در ماندگاری بالا و فساد پذیری کمتر و فرم دهی مناسب آن است.

 • آموزش پخت و دیزاین انواع کیک کافی شاپی

کیک ردولوت، کیک هویج، کیک شکلاتی و دبل چاکلت، کیک گردویی، کیک نارگیلی، کیک نسکافه ای، انواع چیزکیک و کیک نوتلا از جمله محبوب ترین کیک هایی هستند که در کافه ها سرو می شوند. در این دوره به آموزش انواع کیک های کافی شاپی و نحوه دیزاین آن ها به طوری که جلوه زیبایی داشته باشند؛ می پردازیم.

کیک ردولوت یا مخمل قرمز جدا از رنگ جذاب آن، مزه و بافت فوق العاده اش، آن را به یکی از محبوب ترین کیک ها تبدیل کرده است. کیک شکلاتی و دبل چاکلت از پر طرفدار ترین کیک ها می باشد. کیک هویج یکی از انواع کیک های خوشمزه آسان است که با دستورها و مواد متنوعی مانند دارچین وگردو درست می شود.

 • آموزش پخت و دیزاین کیک سابله (بیسکوکیک)

نوع جدیدی از کیک که به کیک سابله یا بیسکوکیک معروف شده است در انواع طرح و شکل اعم از ستاره ای، قلبی، اعداد و حروف  پخته می شود و در تزیینات و طرز تهیه آن روش های مختلفی وجود دارد.

برای پخت کیک سابله در ابتدا خمیر بیسکو کیک سابله را آماده کرده و پس از آن بین دو لایه کاغذ روغنی را به ضخامت دلخواه با وردنه باز می کنیم و طرح مورد نظر برای کیک را روی کاغذ پیاده سازی می کنیم. طبق این دستور لایه های کیک سابله را تهیه کرده و بین لایه ها را خامه ریخته و از شکلات، گل و میوه برای تزیین استفاده می شود.

 • آموزش پخت و دیزاین انواع کاپ کیک ها

کاپ کیک ها از راحت ترین و خوشمزه ترین کیک های مجلسی هستند که می توانید در زمان کم آن ها را آماده کنید. می توان کاپ کیک ها را در طعم های متفاوت برای پذیرایی در مهمانی و مجالس آماده کرد. این خوشمزه های کوچک در قالب های مخصوص کاپ کیک تهیه می شوند.

درست کردن کاپ کیک بر خلاف تصور ذهنی بسیار آسان است و با چند ماده اولیه مرغوب درست می شود. برای تزیین آن می توان از خامه، باتر کرم و مواد دلخواه دیگر استفاده کرد.

 • آموزش برش صحیح کیک

برش کیک به منظور خامه کشی کیک یا تقسیم درست و به یک اندازه بین افراد انجام می شود. ابزارهایی در بازار وجود دارند که می توانید خریداری کرده و با استفاده از آن ها کیک را برش بزنید. یکی از ابزار های تخصصی کیک، اره برش کیک است که قبل از استفاده از آن باید نحوه استفاده را اموزش دیده باشید اره برش کیک یک مدل تنظیم شونده دارد که در یک حرکت کیک را به چند قسمت مساوی تقسیم می کند و عموما افراد حرفه ای یا در قنادی ها از این ابزار استفاده می کنند. قالب  های برش زن کیک بدون آسیب رساندن به کیک، تکه هاایی یک شکل و یک اندازه به شما تحویل می دهند.

 • آموزش نکات مهم و کلیدی در کیک پزی

هنگام پخت انواع کیک ها رعایت چند نکته کلیدی به بهتر شدن نتیجه کمک می کند. این موارد عبارتند از:

  1. همیشه مواد تشکیل دهنده را آماده کنید.
  2. به دمای فر توجه کنید و از باز و بسته کردن در فر خودداری کنید.
  3. برای جلوگیری از چسبیدن کیک به قالب، از روغن و آرد در کف قالب استفاده کنید.
  4. جدا کردن کیک از قالب را به بعد از پخت کیک موکول کنید.

در این دوره آموزشی کیک پزی، تمام نکات بالا و نکاتی برای پخت حرفه ای در اختیار هنرجویان قرار می گیرد.

مدرک فنی و حرفه ای کیک پزی

بعد از گذراندن این دوره گواهینامه بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای به هنرجویان گرامی اعطا می گردد که قابلیت ترجمه دارد و حتی برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور، نیز معتبر می باشد.

توانایی ها و مهارت های شما بعد از کلاس کیک پزی

برای راه اندازی شغل کیک پزی، داشتن توانایی های زیر الزامی است. به شما این اطمینان را می دهیم که بعد از گذراندن دوره، شما به همه مهارت هایی که در زیر ذکر شده اند؛ مسلط خواهید شد.

 1. شناخت انواع مواد اولیۀ قنادی
 2. شناخت لوازم و تجهیزات قنادی
 3. مهارت در پخت انواع کیک
 4. طراحی و تزئین انواع کیک
 5. رعایت نکات بهداشتی در پخت شیرینی و کیک
 6. شیوه بسته بندی مناسب
 7. مهارت در قیمت گذاری کیک ها
 8. احترام و رضایت مشتری
 9. بازاریابی و تبلیغات

در ادامه در مورد هر یک از این توانایی ها که با گذراندن دوره پخت کیک در تهران به دست می آورید؛ توضیح مختصری داده ایم.

 • شناخت انواع مواد اولیۀ قنادی

در مرحله اول برای ورود به بازار کار شغل کیک پزی لازم است فرد با مواد اولیه آشنا باشد، چرا که هر کدام از مواد ویژگی خاصی دارد. هم چنین باید بتواند کیفیت مواد را تشخیص بدهد و از روش های نگهداری مواد مطلع باشد.

 • شناخت لوازم و تجهیزات قنادی

اطلاع از تجهیزات قنادی و روش صحیح استفاده از آن ها به فرد این امکان را می دهد که بتواند با استفاده ازتجهیزات پیشرفته، کیک های با کیفیت بهتر را در زمان کوتاه تر آماده سازد. تعدادی از مواد اولیه که برای شیرینی پزی مورد استفاده قرار می گیرند ویژگی های خاصی دارند و با شیوه های مشخص شده ای ساخته می شود. قناد باید به خوبی با آن ها آشنا باشد.

 • مهارت در پخت انواع کیک

با توجه به این که مشتریان، سفارش های مختلفی دارند. فرد باید مهارت بالایی در حوزه انواع کیک پزی در طرح ها و طعم های مختلف داشته باشند تا بتواند سفارش مشتری را با بهترین کیفیت و در اسرع وقت تحول دهد.

 • مهارت طراحی و تزئین انواع کیک

یکی از نکات مهم در پخت کیک که باید به آن توجه کنید این است که به بهترین حالت ممکن تمام شیرینی ها و کیک ها را تزئین کنید. تنها طعم و کیفیت آن شیرینی ها نیست که مهم است، بلکه شما باید به شیوه دیزاین آن هم توجه داشته باشید. همیشه زمانی که خوراکی، جذاب و زیبایی ظاهری داشته باشد مردم را جذب می کند و شما هم باید به این موضوع توجه بسیار زیادی داشته باشید.

 • رعایت نکات بهداشتی در پخت شیرینی و کیک

اصول اولیه در پخت کیک با کیفیت، رعایت نکات بهداشتی است. یکی دیگر از ویژگی هایی که یک قناد باید داشته باشد تمیز بودن است. آشپزخانه و یا مکانی که شما از آن استفاده می نمایند باید همواره تمیز باشد. در این حالت خودتان هم تمرکز بیشتری برای انجام دادن فعالیت های خود خواهید داشت.

 • مهارت در بسته بندی جذاب و اصولی کیک

بسته بندی شیرینی و کیک تاثیر زیادی بر جلب رضایت مشتری دارد. می توان از بسته بندی های زیبا و جذاب و هم چنین استفاده از بسته بندی ساز گار با محیط زیست استفاده کرد.

 • مهارت در قیمت گذاری انواع کیک ها

قیمت را با استفاده از هزینه مواد تشکیل دهنده، زمان و هزینه های تبلیغات محاسبه کنید تا مطمئن شوید هزینه های خود را تأمین می کنید! فراموش نکنید که کمی سود هم اضافه کنید.

 • توانایی برقرار ارتباط موثر و رضایت مشتری

کسب رضایت مشتری یکی از کلیدی ترین نکته ها در مشاغل خانگی است. در صورت رضایت مشتری، فرد با معرفی کسب و کار شما باعث گسترش پخت کیک و کسب و کار شما می شود. در صورت عدم رضایت مشتری، سب و کار شما رشد نمی کند و نمی توانید مشتری های جدید داشته باشید.

 • مهارت بازاریابی و تبلیغات برای فروش کیک

با ایجاد صفحات در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری تصاویر جذاب از کیک هایی که درست کرده اید می توانید نمونه کار خود را در معرض دید دیگران قرار دهید و به معرفی کسب و کار خانگی خود بپردازید. هم چنین با پخت کیک در مناسبت های گوناگون و فروش به همسایه ها و خویشاوندان، تعداد مشتری های خود را افزایش دهید.

چرا یادگیری کیک پزی در آموزشگاه دنیز؟

آموزشگاه دنیز را بدون شک بهترین سایت آموزش کیک پزی و ایده آل ترین محیط برای یادگیری صفر تا صد این رشته دانست که با در اختیار گذاشتن مواد و متریال مورد نیاز پخت کیک حین دوره به صورت رایگان، کار عملی و رفع اشکال حین دوره به یادگیری هر چه بهتر هنرجویان کمک می کند. امکان اقامت در خوابگاه برای هنرجویان شهرستان را فراهم کرده است. هنر جویان می توانند از پشتیبانی نامحدود پس از دوره و تجدید دوره رایگان در صورت عدم یادگیری نیز استفاده کنند. آموزشگاه دنیز، مدرک معتبر و بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای به هنرجویان اعطا می کند.

ورود آسان به بازار کار با دوره فنی و حرفه ای کیک پزی

با توجه به مصرف روزانه و گستره افراد از کیک و علاقه به شیرینی جات، شغل کیک پزی از رونق بالایی برخوردار بوده و بازار کار زیادی در جامعه دارد. افراد با مهارت کیک پزی می توانند شروع به کسب درآمد در منزل کرده یا با اجاره مغازه، محصولات خود را در سطح بازار به فروش برسانند یا به عنوان کیک پز در کارگاه های کیک پزی و قنادی شروع به فعالیت کنند.

درآمد شغل کیک پزی برای یک شخص تازه کار چقدر هست؟

سود ماهانه شغل کیک پزی به حجم فروش ماهانه، سیاست های قیمت گذاری شما، منطقه ای که در آن فعالیت دارید، کیفیت و وضعیت برندسازی توسط شما، قیمت تمام شده مواد اولیه و … بستگی دارد اما باید گفت بطور میانگین بین ۲۵ الی ۵۰ درصد بابت تولید هر کیلو شیرینی از قیمت ارائه شده آن به مشتری، سود عاید کارفرما شده که پس از کم کردن هزینه های رهن و اجاره، نیروی انسانی، هزینه های انرژی و … حدود ۱۵ الی ۲۰ درصد سود عاید کارفرما می شود که در نوع خود بسیار عالی است.

میزان سود دهی برای افراد تازه کار کمتر بوده و آن ها می توانند با ارائه کیک های با کیفیت و کسب رضایت مشتری، تعداد مشتری را افزایش داده و به درآمد بالاتر برسند. بدیهی است که همۀ فروش مغازه کیک پزی از کیک نبوده و افراد می توانند به فروش محصولات دیگر نظیر شکلات، آجیل، شمع، بادکنک، تزئینات تولد و … اقدام کنند.

آموزش کسب درآمد در خانه با شغل کیک پزی

امروزه بسیاری از خانواده ها برای مراسم تولد و جشن های خود، عید ها و حتی مراسم های عزا داری، بیشتر به دنبال شیرینی ها و کیک های خانگی هستند. این حرفه هیچ وقت از رونق نمی افتد، چرا که همیشه افراد به غذا خوردن به خصوص به شیرینی جات علاقه زیادی دارند. شما با یک اجاق گاز فردار، مقداری از قالب ها و ابزار شیرینی پزی و خرید مواد اولیه می توانید کارتان را شروع کنید.

کیک پزی و شیرینی پزی در خانه به عنوان یکی از مشاغل زود بازده و پرسود محسوب می شود. شما می توانید در منزل با سرمایه کم شروع به کسب درآمد کنید. کیک پزی در منزل ساعت کاری مشخصی نداشته و درآمد محدودی ندارد.

سرمایه لازم برای ورود به شغل کیک پزی چقدر است؟

برای ورود به شغل کیک پزی، نیاز به صرف هزینه در جهت ثبت نام در دوره های آموزش صفر تا صد کیک پزی به منظور کسب مهارت می باشد. هم چنین سرمایه ای برای خرید ابزار و تجهیزات مانند فر و همزن برقی، قالب های مخصوص پخت کیک، وردنه، کاغذ های روغنی و خرید مواد اولیه لازم مثل آرد، شکر، نشاسته، طعم دهنده ها و مواد افزودنی متنوع می توان شروع به پخت کیک های متنوع لازم است.

سرمایه محل شروع کار بخش مهمی از سرمایه لازم برای ورود به شغل را شامل می شود که افراد می توانند کار خود را از منزل شروع کرده و پس از رسیدن به درآمد بالا به اجاره مغازه یا راه اندازی کارگاه های پخت کیک بپردازند. در کنار موارد ذکر شده، هزینه های بسته بندی و تبلیغات را نیز باید در نظر گرفت.

مبلغ دقیق و مشخصی را نمی توان برای راه اندازی کسب و کار پخت کیک در نظر گرفت. رقم دقیق سرمایه لازم به محل کار، کیفیت مواد اولیه و تجهیزات مورد استفاده بستگی دارد.

به طور کلی، شغل کیک پزی جز کسب و کار هایی است که برای شروع آن به سرمایه نسبتا بالایی نیاز است اما به دلیل درآمد بالا و بازگشت سرمایه آن، افراد اقدام به راه انداز این شغل می کنند. حداقل میزان سرمایه لازم جهت شروع کیک پزی حدود 300 میلیون تومان گزارش شده است.

راه اندازی کسب و کار کیک پزی

دراین دوره هنرجو کلیه کیک ها اعم از خامه ای و فوندانت و کیک های کافی شاپی و کیک های سابله را به صورت اصولی می آموزد و رسپی هایی که توسط مربیان دوره ارائه می شود رسپی های دقیق و کارگاهی می باشد به صورتی که هنرجو بلافاصله بعد از دوره می تواند اقدام به تاسیس کارگاه شخصی خود کند.

آموزش چگونه موفق شدن در بازار کار کیک پزی

شما برای اینکه در کسب و کار کیک پزی موفق باشید باید به رعایت نکات زیر و تقویت آن ها بپردازید.  بعضی از مهم ترین و اصلی ترین ویژگی هایی که شما باید برای موفقیت در شغل کیک پزی داشته باشید عبارتند از :

 1. خلاق بودن
 2. مسئولیت پذیر بودن
 3. سرعت عمل بالا
 4. توانایی انجام کار گروهی
 5. جلب رضایت مشتری

در ادامه برای شما توضیح می دهیم که هر یک از این موارد در عرصه کیک پزی به چه معنا هستند.

 • خلاق بودن

خلاق و خوش ذوق بودن یکی از مهم ترین ویژگی های افراد موفق در کیک پزی می باشد. با به کار گیری خلاقیت در پخت کیک ها و تزئئین کیک ها بصورت جذاب و هنرمندانه، مشتریان تمایل بیشتری برای خرید از شما دارند و میزان درآمد شما بالاتر می رود.

 • مسئولیت پذیر بودن

یکی از نکته هایی که برای موفقیت در شغل کیک پزی باید رعایت شود، مسئولیت پذیر بودن است. افراد موفق، سفارش مشتری را در تاریخ مقرر به فرد تحویل می دهند. مسئولیت پذیری در قبال سلامت جان مشتری یکی از ویژگی های دیگری است که افراد مشغول کیک پزی باید داشته باشند. به همین دلیل در انتخاب مواد اولیه دقت لازم را داشته و با رعایت نکات بهداشتی به پخت کیک های با کیفیت بپردازید.

 • سرعت عمل بالا

زمانی که تعداد سفارش ها بالا می باشد، افراد باید مهارت بالایی در تولید سفارش ها با سرعت عمل و دقت بالا داشته باشند. آن ها باید زمان را مدیریت کرده تا سفارش های مشتریان در زمان مقرر به دست آن ها برسند.

 • توانایی انجام دادن کار گروهی

توانایی انجام کار گروهی یکی از عوامل موفقیت در کسب و کار کیک پزی می باشد. هنگامی که کسب و کار گسترش یابد، باید به استخدام افراد دیگر پرداخته تا بتوانید سفارش مشتریان را در زمان کوتاه تری آماده کنید. بنابریان توانایی فعالیت گروهی از لازمه موفقیت در شغل کیک پزی می باشد.

 • جلب رضایت مشتری در مغازه

با تحویل به موقع سفارشات مشتریان، استفاده از مواد اولیه با کیفیت، رعایت نکات بهداشتی رضایت مشتری را کسب کنید. این روز ها کلماتی مانند بن خرید، خرید رایگان، تست خوشمزه ترین شیرینی و … می تواند موجب جذب مشتری و فروش کیک می شود. به عنوان مثال با جمله خرید ۵ کیلو کیک از ما و ارائه نیم کیلو شیرینی به صورت رایگان می توان از یک خریدار موقت یک مشتری ثابت دنباله دار ساخت.

نمایش بیشترنمایش کمتر
4.9/5 - (10 امتیاز)

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *