آموزش کیک پزی

_

توضیحات دوره

آموزش کیک پزی : کیک ها نقش مهمی در زیباتر کردن و ماندگارتر کردن مناسبت ها و جشن های ما دارند ،هر چه ما بتوانیم کیک های خاص تری تولید بکنیم جشن ها و مهمانی های باشکوه تری خواهیم داشت ، آموزشگاه دنیز به شما کمک خواهد کرد که بتوانید خاص ترین و زیباترین کیک ها را با بهترین طعم ها تولید بکنید و به نمایش بگذارید و کسب درآمد بکنید.

همچنین آموزشگاه دنیز با ارائه مدرک بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای کشور به شما این امکان را می دهد که بتوانید به صورت رسمی کارگاه کیک پزی خود را تاسیس نمایید و اشتغال زایی داشته باشید و همچنین شما می توانید با در دست داشتن مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای حتی در سایر کشورها نیز مشغول به کار شوید زیرا مدرک سازمان فنی و حرفه ای قابلیت ترجمه دارد و حتی در سایر کشورها نیز معتبر می باشد و قابلیت ارائه دارد.
آموزشگاه دنیز با در اختیار گذاشتن کلیه مواد و متریال مورد نیاز کیک پزی و دستگاه های صنعتی به هنرجویان کمک می کند که بدون هیچ دغدغه ای مطابق با تکنولوژی روز دنیا آموزش ببینند.

پخت انواع کیک
_

چه چیزهایی یاد می‌گیریم؟

سرفصل های آموزش دوره جامع کیک پزی

 • آموزش پخت و دیزاین حرفه ای کیک خامه ای
 • آموزش پخت و دیزاین حرفه ای کیک فوندانت
 • معرفی ابزارهای کیک پزی و آموزش کار با آن ها
 • آموزش کیک اسفنجی با رسپی دقیق و کارگاهی
 • آموزش برش صحیح کیک
 • آموزش زیر سازی اصولی و حرفه ای و طراز کردن دقیق
 • آموزش فرم دادن اصولی به خامه وخامه کشی حرفه ای و فیلینگ کیک
 • آموزش کار با انواع رنگ خوراکی
 • آموزش گاناش کشی حرفه ای
 • آموزش تکنیک شارپ ایج
 • آموزش کار با ماسوره ها
 • آموزش تزئین حرفه ای کیک
 • آموزش کار با خمیر فوندانت
 • آموزش کار با خمیر گامپیست
 • آموزش باتر کریم
 • آموزش سس براق
 • آموزش سس مخملی
 • آموزش تکنیک استنسیل
 • آموزش کار با ایزومالت
 • آموزش کاپ کیک با دیزاین خامه و فوندانت
_

اطلاعات دوره

شهریه و مدت زمان دوره

شهریه عمومی : 2/5 میلیون تومان

شهریه خصوصی : 6 میلیون تومان

طول دوره : 18 ساعت در 3 روز متوالی

روز اولآموزش کیک های خامه ای
روز دومآموزش کیک های فوندانت
روز سومکیک های کافی شاپی (بخش اول)
روز چهارمکیک های کافی شاپی (بخش دوم) و کیک های سابله
_

سوالات متداول

سوالات متداول

آیا دوره تضمینی می باشد و در صورت یاد نگرفتن هنرجو آموزشگاه چه تدابیری دارد؟

بله ، دوره کیک پزی کاملا تضمینی می باشد و در صورتی که هنرجو احساس کند که یاد نگرفته است به صورت رایگان می تواند مجددا در دوره شرکت نماید.

آیا مواد و متریال کارعملی حین دوره را هنرجو باید تهیه بکند؟

خیر، کلیه مواد و لوازم موردنیاز در اختیار هنرآموزان گرامی قرار می گیرد و هنرآموزان گرامی نیاز نیست هیچ چیزی با خودشان به کلاس بیاورند.

آیا دوره آموزشی کیک پزی پیشنیاز دارد ؟

خیر، دوره کیک پزی هیچ پیشنیازی ندارد و مطالب از پایه آموزش داده خواهد شد.

پس از اتمام دوره کیک پزی چه مدارک و گواهینامه هایی ارائه می گردد؟

بعد از گذراندن این دوره گواهینامه بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای به هنرجویان گرامی اعطا می گردد که قابلیت ترجمه دارد و حتی در سایر کشورها نیز معتبر می باشد.

آیا پس از اتمام این دوره می توان وارد بازارکار شد و اقدام به تاسیس کارگاه کیک پزی نمود؟

دراین دوره هنرجو کلیه کیک ها اعم از خامه ای و فوندانت و کیک های کافی شاپی و کیک های سابله را به صورت اصولی می آموزد و رسپی هایی که توسط مربیان دوره ارائه می شود رسپی های دقیق و کارگاهی می باشد به صورتی که هنرجو بلافاصله بعد از دوره می تواند اقداام به تاسیس کارگاه شخصی خود کند .

آیا آموزش ها به صورت عملی می باشد و خود هنرجو در کلاس به صورت عملی کار می کند؟

بله، آموزش ها کاملا به صورت عملی می باشد و مربی به صورت تئوری و عملی دستور پخت را در اختیار هنرجویان گرامی قرار می دهد و هنرجویان در حین دوره آموزش هایی را که فراگرفته اند به کار می گیرند و کیک های خودشان را درست می کنند و با خودشان به منزل میبرند.

پشتیبانی بعد از دوره به چه صورت می باشد؟

آموزشگاه بعد از اتمام دوره پشتیبانی نامحدود دارد و هنرجویان می توانند به صورت تماس تلفنی و یا به صورت حضوری مراجعه نمایند و سوالات خود را از استاد دوره بپرسند و اشکالات خود را برطرف نمایند.

هنرجویان شهرستان چطور می توانند در این دوره شرکت نمایند؟

به هنرجویان شهرستانی خوابگاه ارائه می گردد.

آیا می توان بعد از این دوره هر نوع کیک با هر شکل و ابعادی رو تولید نمود؟

بله ، هنرجو چگونگی زیرسازی دقیق و اصولی و خامه کشی حرفه ای را فرا می گیرد و با این توانایی می تواند با به کارگیری و بهره بردن از رنگ ها و قالب های مختلف طرح مختلفی را تولید کند.

دوره کیک پزی
_

وجه تمایز آموزشگاه دنیز

ویژگی های دوره

 • امکان اقامت در خوابگاه برای هنرجویان شهرستان
 • اعطای مدرک بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای
 • در اختیار گذاشتن مواد و متریال مورد نیاز کیک پزی حین دوره به صورت رایگان
 • کار عملی و رفع اشکال حین دوره
 • پشتیبانی نامحدود پس از دوره
 • تجدید دوره رایگان درصورت عدم یادگیری
_

مشاوره

مشاوره رایگان

گالری

گالری تصاویر

دوره آموزش صفر تا صد کیک پزی
کیک پزی
صفر تا صد اموزش کیک پزی
آموزش پخت انواع کیک
_

نظرات

نظرات هنرآموزان دوره

_

مقالات

آخرین مقالات سایت

_

اطلاعاتی درباره دوره آموزش کیک پزی

اطلاعاتی درباره دوره آموزش کیک پزی

آموزشگاه کیک و شیرینی پزی دنیز در تهران با بهره گیری از اساتید مجرب و استفاده از تجهیزات پیشرفته، اقدام به برگزاری دوره جامع آموزش کیک پزی نموده است. پس از شرکت در دوره می توانید مدرک معتبر از سوی سازمان فنی و حرفه ای دریافت کنید. دوره آموزش کیک پزی برای ورود به بازار کار طراحی شده و پس از اتمام دوره می توانید به پخت کیک در خانه به عنوان شغل خانگی یا اقدام به تاسیس کارگاه های کیک پزی بپردازید.

معرفی دوره آموزش کیک پزی

دوره جامع آموزش کیک پزی طی 4 روز متوالی در 28 ساعت برگزار می شود. روز اول، آموزش پخت کیک های خامه ای ارائه خواهد شد. روز دوم به آموزش کیک های فوندانت اختصاص یاقته شده است. آموزش بخش اول کیک های کافی شاپی در روز سوم و نهایتا در روز چهارم به آموزش بخش دوم کیک های کافی شاپی و کیک های سابله خواهیم پرداخت.

دوره پخت انواع کیکهزینه آموزش کیک پزی

شهریه عمومی دوره آموزش کیک پزی تهران 2.5 میلیون تومان بوده و شهریه خصوصی شرکت در دوره جامع آموزش کیک پزی 6 میلیون تومان است.

معرفی استاد دوره کیک پزی

قناد های مجموعه ما تجربه و سابقه کافی در زمینه پخت انواع کیک را دارند و به راحتی می ‌توانند شما را از سطح مبتدی تا سطح پیشرفته آموزش دهند. پس ازطی این دوره آموزشی و شرکت در کارگاه های عملی، می توانید از پشتیبانی اساتید با تجربه به منظور راه اندازی کسب و کار خود نیز بهره ببرید.

استاد دوره آموزش کیک پزیکسب درآمد در خانه با شغل کیک پزی

امروزه بسیاری از خانواده ها برای مراسم تولد و جشن های خود، عید ها و حتی مراسم های عزا داری، بیشتر به دنبال شیرینی ها و کیک های خانگی هستند. این حرفه هیچ وقت از رونق نمی افتد، چرا که همیشه افراد به غذا خوردن به خصوص به شیرینی جات علاقه زیادی دارند. شما با یک اجاق گاز فردار، مقداری از قالب ها و ابزار شیرینی پزی و خرید مواد اولیه می توانید کارتان را شروع کنید.

کیک پزی و شیرینی پزی در خانه به عنوان یکی از مشاغل زود بازده و پرسود محسوب می شود. شما می توانید در منزل با سرمایه کم شروع به کسب درآمد کنید. کیک پزی در منزل ساعت کاری مشخصی نداشته و درآمد محدودی ندارد.

آموزش کیک پزی در تهران و شهرستان ها

آموزشگاه کیک پزی و شیرینی دنیز آماده ارائه آموزش ها برای هنرجویان تهران و شهرستان ها می باشد. اقامت در خوابگاه های معرفی شده از سمت آموزشگاه برای هنرجویان شهرستان امکان پذیر است.

بازار کار شغل کیک پزی چگونه است؟

با توجه به مصرف روزانه و گستره افراد از کیک و علاقه به شیرینی جات، شغل کیک پزی از رونق بالایی برخوردار بوده و بازار کار زیادی در جامعه دارد. افراد با مهارت کیک پزی می توانند شروع به کسب درآمد در منزل کرده یا با اجاره مغازه، محصولات خود را در سطح بازار به فروش برسانند یا به عنوان کیک پز در کارگاه های کیک پزی و قنادی شروع به فعالیت کنند.

برای ورود به بازار کار کیک پزی چه توانایی هایی لازم است؟

برای راه اندازی شغل کیک پزی، داشتن توانایی های زیر الزامی است:

 • شناخت انواع مواد اولیۀ قنادی
 • شناخت لوازم و تجهیزات قنادی
 • مهارت در پخت انواع کیک و شیرینی
 • طراحی و تزئین انواع کیک‌ و شیرینی
 • رعایت نکات بهداشتی در پخت شیرینی و کیک
 • شیوه بسته بندی مناسب
 • مهارت در قیمت‌گذاری کیک ها
 • احترام و رضایت مشتری
 • بازاریابی و تبلیغات

شناخت انواع مواد اولیۀ قنادی

در مرحله اول برای ورود به بازار کار شغل کیک پزی لازم است فرد با مواد اولیه آشنا باشد، چرا که هر کدام از مواد ویژگی خاصی دارد. هم چنین باید بتواند کیفیت مواد را تشخیص بدهد و از روش های نگهداری مواد مطلع باشد.

شناخت لوازم و تجهیزات قنادی

اطلاع از تجهیزات قنادی و روش صحیح استفاده از آن‌ها به فرد این امکان را می دهد که بتواند با استفاده ازتجهیزات پیشرفته، کیک های با کیفیت بهتر را در زمان کوتاه تر آماده سازد. تعدادی از مواد اولیه که برای شیرینی پزی مورد استفاده قرار می گیرند ویژگی های خاصی دارند و با شیوه های مشخص شده ای ساخته می شود. قناد باید به خوبی با آن ها آشنا باشد.

مهارت در پخت انواع کیک و شیرینی

با توجه به این که مشتریان، سفارش های مختلفی دارند. فرد باید مهارت بالایی در حوزه انواع کیک پزی در طرح ها و طعم های مختلف داشته باشند تا بتواند سفارش مشتری را با بهترین کیفیت و در اسرع وقت تحول دهد.

طراحی و تزئین انواع کیک‌ و شیرینی

یکی از نکات مهم در پخت کیک و شیرینی که باید به آن توجه کنید این است که به بهترین حالت ممکن تمام شیرینی ها و کیک ها را تزئین کنید. تنها طعم و کیفیت آن شیرینی ها نیست که مهم است، بلکه شما باید به شیوه دیزاین آن هم توجه داشته باشید. همیشه زمانی که خوراکی، جذاب و زیبایی ظاهری داشته باشد مردم را جذب می کند و شما هم باید به این موضوع توجه بسیار زیادی داشته باشید.

رعایت نکات بهداشتی در پخت شیرینی و کیک

اصول اولیه در پخت کیک و شیرینی با کیفیت، رعایت نکات بهداشتی است. یکی دیگر از ویژگی هایی که یک قناد باید داشته باشد تمیز بودن است. آشپزخانه و یا مکانی که شما از آن استفاده می نمایند باید همواره تمیز باشد. در این حالت خودتان هم تمرکز بیشتری برای انجام دادن فعالیت های خود خواهید داشت.

شیوه بسته بندی شیرینی

بسته بندی شیرینی و کیک تاثیر زیادی بر جلب رضایت مشتری دارد. می توان از بسته بندی های زیبا و جذاب و هم چنین استفاده از بسته بندی ساز گار با محیط زیست استفاده کرد.

مهارت در قیمت‌گذاری شیرینی

قیمت را با استفاده از هزینه مواد تشکیل دهنده، زمان و هزینه های تبلیغات محاسبه کنید تا مطمئن شوید هزینه های خود را تأمین می کنید! فراموش نکنید که کمی سود هم اضافه کنید.

احترام و رضایت مشتری

کسب رضایت مشتری یکی از کلیدی ترین نکته ها در مشاغل خانگی است. در صورت رضایت مشتری، فرد با معرفی کسب و کار شما باعث گسترش پخت کیک و کسب و کار شما می شود. در صورت عدم رضایت مشتری، سب و کار شما رشد نمی کند و نمی توانید مشتری های جدید داشته باشید.

بازاریابی و تبلیغات

با ایجاد صفحات در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری تصاویر جذاب از کیک هایی که درست کرده اید می توانید نمونه کار خود را در معرض دید دیگران قرار دهید و به معرفی کسب و کار خانگی خود بپردازید. هم چنین با پخت کیک در مناسبت های گوناگون و فروش به همسایه ها و خویشاوندان، تعداد مشتری های خود را افزایش دهید.

چگونه می توان در بازار کار کیک پزی موفق بود؟

شما برای اینکه در کسب و کار کیک پزی موفق باشید باید به رعایت نکات زیر و تقویت آن ها بپردازید.  بعضی از مهم ترین و اصلی ترین ویژگی هایی که شما باید برای موفقیت در شغل کیک پزی داشته باشید عبارتند از :

 • خلاق بودن
 • مسئولیت پذیر بودن
 • سرعت عمل بالا
 • توانایی انجام کار گروهی

خلاق بودن

خلاق و خوش ذوق بودن یکی از مهم ترین ویژگی های افراد موفق در کیک پزی می باشد. با به کار گیری خلاقیت در پخت کیک ها و تزئئین کیک ها بصورت جذاب و هنرمندانه، مشتریان تمایل بیشتری برای خرید از شما دارند و میزان درآمد شما بالاتر می رود.

انواع کیکمسئولیت پذیر بودن

یکی از نکته هایی که برای موفقیت در شغل کیک پزی باید رعایت شود، مسئولیت پذیر بودن است. افراد موفق، سفارش مشتری را در تاریخ مقرر به فرد تحویل می دهند. مسئولیت پذیری در قبال سلامت جان مشتری یکی از ویژگی های دیگری است که افراد مشغول کیک پزی باید داشته باشند. به همین دلیل در انتخاب مواد اولیه دقت لازم را داشته و با رعایت نکات بهداشتی به پخت کیک های با کیفیت بپردازید.

سرعت عمل بالا

زمانی که تعداد سفارش ها بالا می باشد، افراد باید مهارت بالایی در تولید سفارش ها با سرعت عمل و دقت بالا داشته باشند. آن ها باید زمان را مدیریت کرده تا سفارش های مشتریان در زمان مقرر به دست آن ها برسند.

توانایی انجام دادن کار گروهی

توانایی انجام کار گروهی یکی از عوامل موفقیت در کسب و کار کیک پزی می باشد. هنگامی که کسب و کار گسترش یابد، باید به استخدام افراد دیگر پرداخته تا بتوانید سفارش مشتریان را در زمان کوتاه تری آماده کنید. بنابریان توانایی فعالیت گروهی از لازمه موفقیت در شغل کیک پزی می باشد.

سرمایه لازم برای ورود به شغل کیک پزی چقدر است؟

برای ورود به شغل کیک پزی، نیاز به صرف هزینه در جهت ثبت نام در دوره های آموزش کیک پزی جامع به منظور کسب مهارت می باشد. هم چنین سرمایه ای برای خرید ابزار و تجهیزات مانند فر و همزن برقی، قالب های مخصوص پخت کیک، وردنه، کاغذ های روغنی و خرید مواد اولیه لازم مثل آرد، شکر، نشاسته، طعم دهنده ها و مواد افزودنی متنوع می توان شروع به پخت کیک های متنوع لازم است.

سرمایه محل شروع کار بخش مهمی از سرمایه لازم برای ورود به شغل را شامل می شود که افراد می توانند کار خود را از منزل شروع کرده و پس از رسیدن به درآمد بالا به اجاره مغازه یا راه اندازی کارگاه های پخت کیک بپردازند. در کنار موارد ذکر شده، هزینه های بسته بندی و تبلیغات را نیز باید در نظر گرفت.

مبلغ دقیق و مشخصی را نمی توان برای راه اندازی کسب و کار پخت کیک در نظر گرفت. رقم دقیق سرمایه لازم به محل کار، کیفیت مواد اولیه و تجهیزات مورد استفاده بستگی دارد.

به طور کلی، شغل کیک پزی جز کسب و کار هایی است که برای شروع آن به سرمایه نسبتا بالایی نیاز است اما به دلیل درآمد بالا و بازگشت سرمایه آن، افراد اقدام به راه انداز این شغل می کنند. حداقل میزان سرمایه لازم جهت شروع کیک پزی حدود 300 میلیون تومان گزارش شده است.

درآمد شغل کیک پزی برای یک شخص تازه کار چقدر هست؟

سود ماهانه شغل کیک پزی به حجم فروش ماهانه، سیاست های قیمت گذاری شما، منطقه ای که در آن فعالیت دارید، کیفیت و وضعیت برندسازی توسط شما، قیمت تمام شده مواد اولیه و … بستگی دارد اما باید گفت بطور میانگین بین ۲۵ الی ۵۰ درصد بابت تولید هر کیلو شیرینی از قیمت ارائه شده آن به مشتری، سود عاید کارفرما شده که پس از کم کردن هزینه های رهن و اجاره، نیروی انسانی، هزینه های انرژی و … حدود ۱۵ الی ۲۰ درصد سود عاید کارفرما می شود که در نوع خود بسیار عالی است.

میزان سود دهی برای افراد تازه کار کمتر بوده و آن ها می توانند با ارائه کیک های با کیفیت و کسب رضایت مشتری، تعداد مشتری را افزایش داده و به درآمد بالاتر برسند. بدیهی است که همۀ فروش مغازه کیک پزی از کیک نبوده و افراد می‌توانند به فروش محصولات دیگر نظیر شکلات، آجیل، شمع، بادکنک، تزئینات تولد و … اقدام کنند.

راه اندازی کسب و کار کیک پزی

دراین دوره هنرجو کلیه کیک ها اعم از خامه ای و فوندانت و کیک های کافی شاپی و کیک های سابله را به صورت اصولی می آموزد و رسپی هایی که توسط مربیان دوره ارائه می شود رسپی های دقیق و کارگاهی می باشد به صورتی که هنرجو بلافاصله بعد از دوره می تواند اقدام به تاسیس کارگاه شخصی خود کند.

جلب رضایت مشتری در مغازه کیک پزی

با تحویل به موقع سفارشات مشتریان، استفاده از مواد اولیه با کیفیت، رعایت نکات بهداشتی رضایت مشتری را کسب کنید. این روز ها کلماتی مانند بن خرید، خرید رایگان، تست خوشمزه ترین شیرینی و … می تواند موجب جذب مشتری و فروش کیک و شیرینی می شود. به عنوان مثال با جمله خرید ۵ کیلو کیک از ما و ارائه نیم کیلو شیرینی به صورت رایگان می توان از یک خریدار موقت یک مشتری ثابت دنباله دار ساخت.

چرا آموزشگاه دنیز را برای یادگیری کیک پزی حرفه ای انتخاب کنیم؟

آموزشگاه کیک و شیرینی پزی دنیز با در اختیار گذاشتن مواد و متریال مورد نیاز کیک پزی حین دوره به صورت رایگان، کار عملی و رفع اشکال حین دوره به یادگیری هر چه بهتر هنرجویان کمک می کند. امکان اقامت در خوابگاه برای هنرجویان شهرستان را فراهم کرده است. هنر جویان می توانند از پشتیبانی نامحدود پس از دوره و تجدید دوره رایگان در صورت عدم یادگیری نیز استفاده کنند. آموزشگاه دنیز، مدرک معتبر و بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای به هنرجویان اعطا می کند.

آموزشگاه دنیز برگزار کننده دوره های کیک و شیرینی پزی مانند: آموزش پخت نان ، آموزش کافی شاپ و باریستا ، آموزش کیک کافی شاپی ، آموزش کیک خامه ای ، آموزش شیرینی پزی و … است. برای شرکت در دوره ها می توانید با شماره های آموزشگاه تماس بگیرید.

چرا آموزشگاه دنیز را برای یادگیری کیک پزی حرفه ای انتخاب کنیم؟

آموزشگاه کیک و شیرینی پزی دنیز با در اختیار گذاشتن مواد و متریال مورد نیاز کیک پزی حین دوره به صورت رایگان، کار عملی و رفع اشکال حین دوره به یادگیری هر چه بهتر هنرجویان کمک می کند. امکان اقامت در خوابگاه برای هنرجویان شهرستان را فراهم کرده است. هنر جویان می توانند از پشتیبانی نامحدود پس از دوره و تجدید دوره رایگان در صورت عدم یادگیری نیز استفاده کنند. آموزشگاه دنیز، مدرک معتبر و بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای به هنرجویان اعطا می کند.

مدرک فنی و حرفه ای کیک پزی

بعد از گذراندن این دوره گواهینامه بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای به هنرجویان گرامی اعطا می گردد که قابلیت ترجمه دارد و حتی برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور، نیز معتبر می باشد.

آموزش صفر تا صد کیک پزی

ما در دوره آموزش جامع کیک پزی دنیز سعی کرده­ایم به آموزش صفر تا صد کیک پزی بپردازیم. در این دوره آموزشی در گام اول با ابزار و تجهیزات مورد استفاده آشنا خواهید شد و تا گام نهایی پخت انواع کیک های ساده، کیک عروسی، مجلسی و کیک تولد آشنا خواهید شد. آموزش دکور حرفه ای و تزیین روی کیک، طراحی و خطاطی روی کیک با خامه،کار حرفه ای با ماسوره ها نیز آموزش داده می شود.

آموزش پخت کیک تولد

این دوره آموزش کیک پزی تهران شامل اموزش تخصصی کیک تولد می باشد. اصول تراز کردن کیک های طبقاتی، برش کیک، آموزش فوندانت و طراحی روی کیک، کار با فوندانت و اشکال مختلف هنری برای ارائه کیک های تولد جذاب نیز آموزش داده می شود.

آموزش پخت کیک عروسی

دوره آموزش کیک پزی به صورت جامع و کامل برای هنرجویانی است که می خواهند سبک جدیدی از از کیک عروسی را به نمایش بگذارند. آموزش پخت کیک عروسی چند طبقه با طراحی و تزیین های جذاب برای هنرجویان این حوزه تهیه شده است.

آموزش پخت کیک مجلسی

تمام معیار ها و نکات ریز ساخت پخت کیک مجلسی در این دوره آموزشی با مدرک آموزشگاه دنیز ارائه می شود تا هنرجویان بتوانند به مهارت کافی در این زمینه برسند.

نکات مهم و کلیدی در کیک پزی

هنگام پخت انواع کیک ها رعایت چند نکته کلیدی به بهتر شدن نتیجه کمک می کند. این موارد عبارتند از:

 • همیشه مواد تشکیل دهنده را آماده کنید.
 • به دمای فر توجه کنید و از باز و بسته کردن در فر خودداری کنید.
 • برای جلوگیری از چسبیدن کیک به قالب، از روغن و آرد در کف قالب استفاده کنید.
 • جدا کردن کیک از قالب را به بعد از پخت کیک موکول کنید.

در این دوره آموزشی کیک پزی، تمام نکات بالا و نکاتی برای پخت حرفه ای در اختیار هنرجویان قرار می گیرد.

آموزش پخت و دیزاین کیک خامه ای

یکی از پر طرفدار ترین کیک ها در تولد، مهمانی و مجالس عروسی کیک خامه ای است. بهتر است کیک را یک روز قبل از خامه کشی آماده نموده و سپس آن را به لایه های مساوی تقسیم کنید و بین لایه ها را با شربت خیس نموده و خامه را به میزان لازم بین لایه ها قرار دهید. دیزاین یکی از بخش های مهم در کیک پزی است که باید هنرمندانه روی آن کار شود. بدین منظور می توان از میوه فصل، مروارید خوراکی، ترافل رنگی و شکلات مذاب استفاده کرد.

آموزش پخت و دیزاین کیک فوندانت

برای پخت کیک فوندانت پس از پختن کیک ساده، خمیر فوندانت را تهیه می کنیم. سپس با استفاده از رنگ ها خوراکی خمیر را به رنگ دلخواه درآورده و با استفاده از قالب هاب متنوع به آماده سازی نهایی کیک فوندانت می پردازیم.

مزیت تزئین کیک با فوندانت در ماندگاری بالا و فساد پذیری کمتر و فرم دهی مناسب آن است.

آموزش پخت و دیزاین انواع کیک های کافی شاپی :

کیک ردولوت ،کیک هویج ، کیک شکلاتی و دبل چاکلت ،کیک گردویی ،کیک نارگیلی ،کیک نسکافه ای ،انواع چیزکیک ،کیک نوتلا

با توجه به سرو انواع کیک ها در طعم و مزه های گوناگون در کافی شاپ ها در این دوره، به آموزش انواع کیک های کافی شاپی و نحوه دیزاین آن ها به طوری که جلوه زیبایی داشته باشند می پردازیم.

کیک ردولوت یا مخمل قرمز جدا از رنگ جذاب آن، مزه و بافت فوق العاده اش، آن را به یکی از محبوب ترین کیک ها تبدیل کرده است. کیک شکلاتی و دبل چاکلت از پر طرفدار ترین کیک ها می باشد. کیک هویج یکی از انواع کیک های خوشمزه آسان است که با دستورها و مواد متنوعی مانند دارچین وگردو درست می شود.

آموزش پخت و دیزاین کیک سابله (بیسکوکیک)

نوع جدیدی از کیک که به کیک سابله یا بیسکوکیک معروف شده است در انواع طرح و شکل اعم از ستاره ای، قلبی، اعداد و حروف  پخته می شود و در تزیینات و طرز تهیه آن روش های مختلفی وجود دارد.

برای پخت کیک سابله در ابتدا خمیر بیسکو کیک سابله را آماده کرده و پس از آن بین دو لایه کاغذ روغنی را به ضخامت دلخواه با وردنه باز می کنیم و طرح مورد نظر برای کیک را روی کاغذ پیاده سازی می کنیم. طبق این دستور لایه های کیک سابله را تهیه کرده و بین لایه ها را خامه ریخته و از شکلات، گل و میوه برای تزیین استفاده می شود.

آموزش پخت و دیزاین انواع کاپ کیک ها

کاپ کیک ها از راحت‌ترین و خوشمزه‌ترین کیک‌های مجلسی هستند که می توانید در زمان کم آن ها را آماده کنید. می توان کاپ کیک ها را در طعم های متفاوت برای پذیرایی در مهمانی و مجالس آماده کرد. این خوشمزه‌های کوچک در قالب‌های مخصوص کاپ کیک تهیه می شوند.

درست کردن کاپ‌کیک بر خلاف تصور ذهنی بسیار آسان است و با چند ماده اولیه مرغوب درست می‌شود. برای تزیین آن می توان از خامه، باتر کرم و مواد دلخواه دیگر استفاده کرد.

معرفی ابزار کیک پزی و آموزش کار با آن ها

لیست کاربردی ترین ابزار کیک پزی عبارتند از:

 • فر و سینی فر
 • همزن
 • پایه گردان شیرینی پزی
 • انواع قالب، قیف و ماسوره
 • پیمانه های اندازه گیری
 • وردنه
 • ترازو

در طی آموزش ابزار های کاربردی در پخت و تزیین آشنا شده و نحوه آموزش هر یک توضیح داده می شود.

آموزش کیک اسفنجی وکیک ساده

کیک اسفنجی وکیک ساده فقط با چند ماده ساده درست می شود که احتمالاً در آشپزخانه خود دارید. این کیک اسفنجی معمولاً برای تهیه کیک های لایه ای استفاده می شود اما می توان از آن به عنوان کیک استفاده کرد. کاملا نرم، اسفنجی و خوشمزه!

یکی از نکات مهم در پخت کیک اسفنجی، هم زدن تخم مرغ ها به اندازه کافی است. نکته دیگر در پخت کیک اسفنجی، مدیریت زمان پخت است. در صورت پخت بیش از حد، رطوبت کیک از بین رفته و کیک اسفنجی خشک می شود.

آموزش کار با ماسوره ها

یکی از گزینه های تزئین کیک عصرانه یا مهمانی های خانگی، استفاده از خامه است. استفاده از ماسوره ها در سایز های متفاوت به ما در تزیین کیک با خامه کمک می کند. اگر میخواهید به صورت حرفه ای تزیین کیک با خامه و ماسوره را انجام دهید باید کار با انواع ماسوره را بلد باشید تا بدون هیچ گونه محدودیتی هر نوع تزیینی برای کیک تان پیاده سازی کنید.

آموزش برش صحیح کیک

برش کیک به منظور خامه کشی کیک یا تقسیم درست و به یک اندازه بین افراد انجام می شود. ابزارهایی در بازار وجود دارند که می‌توانید خریداری کرده و با استفاده از آن ها کیک را برش بزنید. یکی از ابزار های تخصصی کیک، اره برش کیک است که قبل از استفاده از آن باید نحوه استفاده را اموزش دیده باشید اره برش کیک یک مدل تنظیم شونده دارد که در یک حرکت کیک را به چند قسمت مساوی تقسیم می‌کند و عموما افراد حرفه ای یا در قنادی ها از این ابزار استفاده می کنند. قالب ‌های برش زن کیک بدون آسیب رساندن به کیک، تکه هاایی یک شکل و یک اندازه به شما تحویل می دهند.

5/5 - (1 امتیاز)